اخبار, تحلیل تکنیکال, تحلیل ماینینگ

ذخیره ی حدود ۶۰۰ بیت کوین در بزرگترین صندوق ثروت ملی دنیا

ذخیره ی حدود 600 بیت کوین در بزرگترین صندوق ثروت ملی جهان

در بزرگترین صندوق ثروت ملی جهان حدود ۶۰۰ بیت کوین ذخیره و یافت شده است.

صندوق بازنشستگی سلطنتی نروژ که با عنوان صندوق نفت نیز شناخته می‌شود، چیزی در حدود ۶۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارد و مالک بیش از ۱ تریلیون دلار دارایی است. از جمله این دارایی‌های می‌توان به ۱.۴٪ از سهام‌های دنیا اشاره کرد. این صندوق، به‌عنوان بزرگترین صندوق ثروت ملی در دنیا شناخته می‌شود. شرکت تحلیلی آرکین ریسرچ (Arcane Research) در گزارش روز شنبه خود اعلام کرد که صندوق بازنشستگی دولتی نروژ، به‌صورت غیرمستقیم و به‌واسطه هلدینگ‌هایی که در آنها سرمایه‌گذاری کرده است،از این ارز دیجیتال محبوب در اختیار دارد.

ذخیره ی حدود ۶۰۰ بیت کوین در بزرگترین صندوق ثروت ملی دنیا

آرکین ریسرچ در بخش دیگری از گزارش خود عنوان می‌کند که صندوق نفت نروژ با سرمایه‌گذاری در شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، مالک ۵۷۷.۶ واحد بیت کوین است. با احتساب این تعداد ارز دیجیتال ، سبد سرمایه‌گذاری این شرکت، ۶.۳ میلیون دلار است و صندوق بازنشستگی دولتی نروژ نیز سهمی ۱.۵۱ درصدی از مایکرواستراتژی در اختیار دارد.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیان‌گذار مایکرواستراتژی، چندی پیش و در توییتی اعلام کرد که شرکتش ۳۸,۲۵۰ واحد دارد.

شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری بلک راک (BlackRock Fund Advisors) و گروه سرمایه‌گذاری ونگارد (Vanguard Group)  نیز به‌ترتیب ۱۵.۲۴ درصد (۵,۸۲۹.۳۰ بیت کوین) و ۱۱.۷۲ درصد (۴,۴۸۲.۹ بیت کوین) در مایکرواستراتژی سهم دارند. طبق گزارش‌ها، بلک راک که به‌عنوان اصلی‌ترین سهام‌دار مایکرواستراتژی شناخته می‌شود نیز به‌صورت غیرمستقیم از این ارز دیجیتال دارد.

گروه ونگارد نیز یکی از شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری بزرگ به حساب می‌آید. طبق گزارش‌ها، تا پایان ماه ژانویه (دی) سال ۲۰۲۰، دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت ۶.۲ تریلیون دلار بوده است. گروه ونگارد بزرگترین ارائه‌دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است و پس از آی‌شیرز (iShares) دومین ارائه‌دهنده خدمات حوزه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) به حساب می‌آید. بلک راک نیز ۷.۳ تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد و از سهام‌داران اصلی آی‌شیرز است.

ذخیره ی حدود ۶۰۰ بیت کوین در بزرگترین صندوق ثروت ملی دنیا

هفته گذشته مایکرواستراتژی اعلام کرد که قصد سرمایه‌گذاری دوباره در این ارز دیجیتال را دارد و همین مسئله آن را به تیتر اول بسیاری از خبرگزاری‌ها تبدیل کرد. این شرکت ماه اوت (مرداد) ۲۱,۴۵۴ واحد معادل ۲۵۰ میلیون دلار خریده بود. ماه سپتامبر (شهریور) نیز ۱۶,۷۹۶ واحد بیت کوین دیگر معادل ۱۷۵ میلیون دلار، به دارایی‌های بیت کوین خود افزود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *