اخبار, تحلیل ماینینگ

رئیس بانک مرکزی اروپا مدعی است که یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزین ارزهای غیرمتمرکز باشد

کمیسیون اروپا بطور رسمی چارچوب قانون‌گذاری برای دارایی‌های دیجیتال را ارائه کرد.

به گفته ی رئیس بانک مرکزی اروپا یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزینی برای ارزهای غیرمتمرکز باشد.

کریستین لاگارد (Christine Lagarde) رئیس بانک مرکزی اروپا، طی یک سخنرانی گفت که این نهاد مالی در حال بررسی مزایا و ریسک‌های یک ارز دیجیتال است. به گزارش کوین دسک، لاگارد روز دوشنبه در سخنرانی آغازین مجمع پارلمانی فرانسه و آلمان اظهار داشت که یک یوروی دیجیتال «مکمل» پول سنتی است و می‌تواند جایگزینی برای پول نقد باشد.

به‌گفته لاگارد، ارز دیجیتال ملی می‌تواند برای شهروندان اروپایی جایگزینی برای ارزهای دیجیتال خصوصی فراهم کند. رئیس بانک مرکزی اروپا همچنین گفت که اطمینان می‌دهد ارز فعلی اروپا، حاکمیت خود در سیستم مالی را حفظ کند.

اظهارات اخیر کریستین لاگارد به ترس قانون‌گذاران و دولت‌ها از یک ارز دیجیتال بسیار محبوب اشاره دارد که می‌تواند قدرت بانک‌های مرکزی در کنترل سیاست‌های پولی را تهدید کند و حتی استفاده از پول‌های فیات را با چالش مواجه سازد.

رئیس بانک مرکزی اروپا مدعی است که یوروی دیجیتال می‌تواند جایگزین ارزهای غیرمتمرکز باشد

لاگارد ماه گذشته در سخنرانی دیگری گفته بود از آنجا که زیرساخت‌های یکپارچه در اروپا وجود ندارد، این شرکت‌های خارجی هستند که نوآوری در حوزه پرداخت را در این قاره هدایت می‌کنند. با این حال او گفت که این اتحادیه با کمک یورو دیجیتال می‌تواند ورق را به‌نفع خود برگرداند. وی در ادامه اظهار داشت می‌توان از یورو دیجیتال برای پرداخت‌های خرد استفاده کرد. همچنین بسیاری از افراد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

برونو لومر (Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه، در اکتبر (مهر) سال گذشته، به تهدید محسوس پروژه پرداخت‌های لیبرا که فیس‌بوک از آن پشتیبانی می‌کند و هنوز راه‌اندازی نشده است، اشاره کرد. او گفت:

لیبرا در حال گرفتن حق حاکمیتی کشورها برای صدور ارزهای خودش است و می‌تواند به پروژه اروپا آسیب بزند. با توجه به پیامدهای تجاری و مرتبط با ثبات مالی این اقدام، آیا ما واقعاً می‌خواهیم به صاحبان شرکت‌های خصوصی چنین قدرتی بدهیم؟ من نمی‌توانم این موضوع را تحمل کنم که اجرای سیاست‌های پولی را که یکی از قدرتمندترین ابزارهای یک کشور مستقل است در اختیار نهادی قرار دهم که کنترل دموکراتیک در آن موضوعیتی ندارد.

نظر شما کاربران تکین ماینر در این باره چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *