اخبار, تحلیل ماینینگ

نوسانات بیت کوین از نوسانات سهام تسلا کمتر است!

نوسانات و بی‌ثباتی بیت کوین همواره در نوک پیکان انتقادات فعالان بازار مالی قرار داشته است.

نوسانات و بی‌ثباتی بیت کوین همواره در نوک پیکان انتقادات فعالان بازار مالی قرار داشته است، اما این ارز دیجیتال پیشتاز، در مقایسه با آنچه سهام تسلا طی ماه‌های اخیر از خود به نمایش گذاشت، ساحل آرامش قلمداد می‌شود.

به گزارش کوین دسک، بر اساس داده‌های نوسانات سی‌روزه، سهام خودروسازی تسلا (TSLA) از اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر)، شاهد تغییرات روزانه بیشتری در مقایسه با این ارز دیجیتال بوده است.

علاوه بر این، شکاف نوسانات میان این دو دارایی طی هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های دریافتی از تریدینگ ویو، بیت کوین در ۱۴ روز از ۲۷ روز گذشته (یعنی تقریباً ۵۲ درصد از این بازه زمانی)، شاهد نوسانات روزانه‌ کمتر از ۱.۲۵ درصد بوده است.

با این حال، مطابق با داده‌های منتشرشده از سوی اسکیو در روز گذشته، سهام تسلا تنها در ۶ درصد از این بازه زمانی، زیر ۱.۲۵ درصد نوسان داشته است.

نوسانات قیمتی بیت کوین و سهام تسلا. منبع: کوین دسک

نوسانات بیت کوین از نوسانات سهام تسلا کمتر است!

با نگاهی به نمودار تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال و سهام تسلا می‌توان دریافت که در ماه جاری، ارتباط دوسویه‌ای میان این دو دارایی برقرار بوده و نمودارها یک مثلث انقباضی (محدوده‌های قیمتی باریک) را تشکیل داده‌اند.

با این حال، ارزش سهام تسلا در مقایسه با چنین روزی در ماه گذشته، شاهد ۱۸ درصد افت بوده؛ در حالی که بهای بیت کوین تنها ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

نوسانات تاریخی سی‌روزه این ارز دیجیتال که شاخصی برای اندازه‌گیری تغییرات قیمتی بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته است، از سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) به این سو در حوالی ۵۵ درصد ثابت باقی مانده است.

علاوه بر این، نوسانات ضمنی سی‌روزه این ارز دیجیتال نیز به ۴۴ درصد کاهش یافته است که پایین‌ترین سطح طی دو سال اخیر است. گفتنی است نوسانات ضمنی سی‌روزه درواقع مبین انتظارات سرمایه‌گذاران از میزان نوسانات قیمتی طی چهار هفته آتی است.

نمودارهای روزانه بیت کوین و تسلا.منبع: تریدینگ ویو

نوسانات بیت کوین از نوسانات سهام تسلا کمتر است!

در گذشته، همواره پیش از رسیدن شاخص نوسانات ضمنی به کمتر از ۵۰ درصد، تغییرات قیمتی چشم‌گیری رخ داده است.

هم‌اکنون در لحظه نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده ۱۰,۶۹۹ دلار دادوستد می‌شود که نشان از کاهش ۱.۸۶ درصدی آن طی شبانه‌روز اخیر دارد.

نمودار بافت‌نگار MACD نیز که برای شناسایی تغییرات و قدرت روندها استفاده می‌شود، به پایین منطقه صفر نزول کرده است.

از این رو، احتمال دارد که این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت با فشار فروش مواجه شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code