اخبار, تحلیل ماینینگ

فایل کوین (Filecoin) ماه آینده بطور رسمی عرضه می‌شود.

فایل کوین (Filecoin) ماه آینده بطور رسمی عرضه می‌شود.

به‌زودی شاهد راه‌اندازی عرضه ی فایل کوین خواهیم بود.

سه سال پس از عرضه اولیه ۲۰۵ میلیون دلاری فایل کوین (Filecoin)، گردانندگان آن اعلام کردند که به‌زودی شاهد راه‌اندازی این پروژه خواهیم بود.

به گزارش کوین دسک، این فایل روز یک‌شنبه اعلام کرد که فعالیت شبکه اصلی در بلاک شماره ۱۴۸,۸۸۸ آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود این بلاک ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) استخراج شود.

فایل کوین (Filecoin) ماه آینده بطور رسمی عرضه می‌شود.

فایل کوین به‌عنوان یک گزینه جایگزین برای سرویس‌هایی نظیر آمازون وب‌سرویس، کلودفلیر (Cloudflare) و سیستم‌های بازیابی اطلاعات ساخته شده است. این پروژه در سال ۲۰۱۷ توانست ۲۰۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند. عرضه اولیه این فایل در آن زمان، رکورد بیشترین سرمایه جذب‌شده را شکست.

این فایل از اواسط سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که قصد راه‌اندازی شبکه اصلی خود را دارد. از آن زمان تا به حال، چیزی در حدود ۱,۰۰۰ توسعه‌دهنده و ۲۳۰ پروژه مختلف آمادگی خود را جهت کار با شبکه اصلی فایل کوین اعلام کرده‌اند.

پیش‌تر یک برنامه آزمایشی برای فاز تست نت این فایل ترتیب داده شده بود. در این برنامه که «مسابقه فضایی ۲» (Space Race 2) نام داشت، بیش از ۴۰۰ ماینر از سرتاسر جهان شرکت کردند. در طول این برنامه آزمایشی، ظرفیت داده‌های شبکه به بیش از ۳۲۵ پبی بایت رسید. این حجم معادل ۷ برابر تمام نوشته‌هایی است که بشر در طول تاریخ تولید کرده است!

فایل کوین (Filecoin) ماه آینده بطور رسمی عرضه می‌شود.

به‌گفته دست‌اندرکاران فایل کوین، در هفته‌های آینده بر ظرفیت ذخیره‌سازی فایل کوین اضافه خواهد شد. بهبود عملیات و انجام آزمایش‌های نهایی از دیگر اقدامات توسعه‌دهندگان این پروژه در هفته‌های آینده خواهد بود. کاربران نیز می‌توانند در مدت باقی‌مانده خود را برای عرضه شبکه اصلی این فایل آماده کنند.

طی برنامه آزمایشی اخیر، چیزی در حدود ۳.۵ میلیون توکن این فایل (FIL) بین شرکت‌کنندگان توزیع شد. هنوز مشخص نیست که قیمت این فایل در زمان عرضه چقدر خواهد بود. توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال در ارتباط با قیمت فایل کوین اظهارنظر نکرده‌اند.

طبق داده‌های فیلفاکس (Filfox)، کاوشگر بلاک این فایل ، در حال حاضر شبکه این ارز دیجیتال در بلاک ۹۹,۸۷۶ قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *