اخبار

شوک بزرگ به بازار دستگاه های ماینر : علی بابا چین دیگر ماینر نمی فروشد!

اگر اطلاع داشته باشید سایت Alibaba.com یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی به عنوان غول های تامین کننده اجناس از چین به سراسر جهان میباشد.

کمپانی علی بابا (Alibaba)، غول تجارت الکترونیکی چینی، روز دوشنبه اعلام کرد که از تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۲۱ (برابر با ۱۶ مهر ۱۴۰۰) فروش تجهیزات ماینر  را در این فروشگاه متوقف می‌کند.

بر اساس گزارش « theblockcrypto.com»، بر اساس بخشنامه تازه منتشر شده این شرکت، علی بابا اقدامات اخیر بانک مرکزی چین و سایر نهادهای نظارتی این کشور در راستای هماهنگی با قوانین جدید چین را دلیل این تصمیم عنوان کرده است.

در این اطلاعیه آمده است:

«پس از یک ارزیابی کامل، با در نظر گرفتن بی‌ثباتی قوانین و مقررات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال و محصولات مربوط به آن در بازارهای مختلف بین المللی، پلتفرم «Alibaba.com» علاوه بر ممنوعیت فروش ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، لایت کوین، «BeaoCoin»، «QuarkCoin» و اتریوم، فروش ماینرها و تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال و سایر محصولات مرتبط اعم از نرم افزار یا سخت افزارهای مورد استفاده جهت دستیابی به ماینرهای بیت کوین و همچنین لوازم آموزشی، استراتژی و نرم افزاری تهیه ارزهای دیجیتال مانند محتوای آموزش استخراج ارزهای دیجیتال را نیز ممنوع می‌کند».

در این راستا، دو دسته بندی عمده دربردارنده لوازم و خدمات مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال از علی بابا حذف می‌شوند.

سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال در چین از اوایل سال جاری به طور جدی آغاز شد و نتیجه آن خروج برخی از شرکت‌های ماینینگ از این کشور بود. توقف سرویس‌های «Sparkpool» مستقر در هانگژو، که یک استخر استخراج اتریوم است، تازه‌ترین اتفاق در این زمینه می‌باشد.

صرافی‌هایی مانند هیوبی و بایننس نیز هم راستا با اقدامات نظارتی چین، برای محدود کردن دسترسی به خدمات خود در این کشور اعلام آمادگی کرده‌اند.

این اقدام سایت علی بابا چین میتواند در قیمت دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال بی ثباتی عمیقی ایجاد نماید.چراکه بزرگترین عرضه کننده دستگاه های ماینر به صورت جهانی و ارتباط امن واردکنندگان با فروشندگان دستگاه ها همین سایت بود و با اتمام کار این فروشگاه مطمئنا چرخه ی عرضه با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *