اخبار

استفاده ماینرها از لپتاپ های گیمینگ Nvidia RTX 30-series

امروزه آخرین مدل از لپتاپ های گیمینگ که تا قبل از این مورد توجه جامعه گیمرها بودند در چین مشاهده شده اند که برای استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. در توییت هایی که می توانید نمونه های آن را در حال حاضر در اینترنت مشاهده کنید اتاق هایی دیده می شوند که پر از لپتاپ های گیمینگ با پردازنده های گرافیکی Nvidia RTX 30-series هستند. در بررسی های صورت گرفته این لپ تاپ ها از طریق تولید کننده چینی Hasse تهیه می شوند و با استفاده از کارت های گرافیکی قدرتمندی که دارند برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شوند.

استخراج ارزهای دیجیتال با لپتاپ‌ های Nvidia RTX 30-series

با وجود این که این مسئله مانند یک کابوس برای گیمرها به نظر می رسد ولی امروزه از لپتاپ های Nvidia RTX 30-series به خاطر بهینه بودن عملکرد آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شود. پردازنده های گرافیکی پیشرفته به علت قدرت پردازش بالاتری که دارند می توانند عملیات های ریاضی مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال را با سرعت بالاتری انجام دهند و نسبت به بسیاری از ماینرها گزینه بهتری برای استفاده باشند. با وجود این که امروزه استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نیازمند استفاده از دستگاه های ASIC است ولی برخی از ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتریوم هنوز هم می توانند با استفاده از پردازنده های گرافیکی استخراج شوند.

امروزه گیمرها علاقه زیادی به داشتن لپتاپ هایی با کارت گرافیکی بالاتر و قوی تر دارند چرا که این کارت گرافیک ها باعث افزایش و بهبود عملکرد گرافیکی و بازی کردن را برای گیمرها لذت بخش تر می کنند.

به طور معمول خرده فروشان، توزیع کنندگان و تولید کنندگان این لپتاپ ها برای توزیع یکنواخت محصولات درجه یک به مسئله تعداد در زمان خرید توجه ویژه ای دارند ولی با مشاهده تصاویر منتشر شده از مزرعه های استخراج ارزهای دیجیتال که با استفاده از این لپتاپ ها صورت می گرفت می توان به این نتیجه رسید که بین خرده فروشان، توزیع کنندگان و یا تولید کنندگان این لپتاپ ها معاملات عمده ای انجام شده است.

قیمت این لپ تاپ ها

لپتاپ های سطح پایین با قیمت 999 دلار توسط خرده فروشان به فروش می رسند و این در حالی است که لپتاپ های پیشرفته و سطح بالاتر با قیمت 1999 دلار نیز به فروش می رسند که قیمت بالایی به شمار می آید. بنابراین اگر ویدیوها و تصاویر منتشر شده از مزرعه های استخراج ارز دیجیتال الخصوص اتریوم معتبر باشد ارزش لپتاپ هایی که در این مزرعه ها مورد استفاده قرار گرفته است می تواند صدها هزار دلار باشد.

صحبت پایانی

شرکت Nvidia اخیرا اعلام کرده است که در صورت وجود تقاضا می تواند به صورت بالقوه تولید پردازنده های گرافیکی اختصاصی برای استخراج انواع ارزهای دیجیتال را مجددا شروع کند. با این حال این احتمال که ماینرها تبدیل به مشتریان اصلی این پردازنده ها شوند را رد کرد و بیان کرد که گیمرها می توانند در استفاده از این تجهیزات پیشی بگیرند.

همچنین اخیراً شرکت انویدیا برای مقابله با این بحران اقدام به ارائه ی کارت گرافیک 3060TI نمود که در برابر استخراج اتریوم مقاوم بوده و در صورتی که برای ماینینگ از این کارت گرافیک استفاده شود ، میزان مگاهش آن پایین می آید ، همین امر باعث شده امید گیمرها برای آنکه بتوانند با قیمت مناسب مجدداً از کارت های گرافیک رده بالا برای بازی استفاده نمایند بیشتر شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *