اخبار, تحلیل ماینینگ

پیش بینی درآمد ماینرها در سال 2021

در روزهای اخیر اخباری منتشر شده است که نشان می دهد ماینرها موفق شده اند در کمتر از یک ساعت بیش از 4 میلیون دلار کسب کنند که این مقدار سود از طریق استخراج بیت کوین و استخراج اتریوم تنها در یک ساعت بی سابقه بوده است. پس از آن که در ماه می سال 2020 سومین هاوینگ بیت کوین نیز رخ داد و پاداش ماینرها برای استخراج بیت کوین نصف شد بسیاری از افراد گمان می کردند که استخراج این ارز دیجیتال دیگر نمی تواند سود چندانی داشته باشد. با این حال نکته ای که اکثر این افراد فراموش می کردند این بود که همزمان با نصف شدن پاداش ماینرها، ارزش این ارز دیجیتال چندین برابر شد و همین مسئله نیز سود زیادی را برای ماینرها به همراه داشت.

کاهش پاداش ماینرها و افزایش ارزش بیت کوین

بسیاری از افراد گمان می کنند که هاوینگ فشار زیادی را روی ماینرها به وجود می آورد و این واقعه نمی تواند برای ماینرها سودآور باشد ولی این در حالی است که بعد از سومین هاوینگ بیت کوین ماینرها موفق شدند که سود بسیار زیادی را از طریق فروش بیت کوین هایی که استخراج کرده بودند بدست بیاورند. در واقع زمانی که پاداش استخراج بیت کوین نصف می شود تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال به میزان زیادی افزایش پیدا می کند و همین مسئله نیز باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی قیمت این ارز افزایش پیدا کند. بنابراین ماینر هایی که از طریق استخراج ارز دیجیتال درآمد دارند می توانند برای جبران کاهش پاداشی که دریافت می کنند بیت کوین های خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. این ویژگی بسیار خوب ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین باعث می شود تا ماینرها همواره تشویق به استخراج بیت کوین شوند و در نتیجه امنیت شبکه حفظ شده و روز به روز قیمت این ارز افزایش پیدا کند.

افزایش درآمد ماینرها علاوه بر استخراج بیت کوین و اتریوم

یکی از مهمترین عواملی است که می تواند روی درآمد ماینرها به میزان زیادی تاثیرگذار باشد کارمزدی است که از طریق تراکنش های شبکه صورت می گیرد. همانطور که می دانید بیت کوین در ماه های اخیر یکی از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری بوده است و بسیاری از افراد روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. این مسئله باعث شده است تا تراکنش های بیت کوین به میزان زیادی افزایش پیدا کرده و در نتیجه ماینرها به سود زیادی از این طریق دست پیدا کنند. تمامی این عوامل ، کنار یکدیگر باعث شده اند تا ماینرها بتوانند به درآمد 4 میلیون دلار در یک ساعت دست پیدا کنند که درآمد فوق العاده ای برای آنها به شمار می آید.

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین

Plan B یکی از افرادی است که پیش بینی های درستی درباره قیمت بیت کوین ارائه می دهد و معمولا پیش بینی های او مورد توجه ماینر هایی که از طریق استخراج بیت کوین درآمد دارند قرار می گیرد. او پیش بینی می کند که در سال 2021 قیمت بیت کوین می تواند مرز 100 هزار دلار را رد کرده و در صورتی که بتواند روند سال 2013 خود را در پیش بگیرد حتی الامکان رسیدن به قیمت 288 هزار دلار را نیز دارد. بنابراین این پیشبینی های قیمتی باعث می شود تا ماینرها همچنان علاقه زیادی به استخراج بیت کوین از خود نشان دهند تا بتوانند در سال 2021 از طریق فروش بیت کوین درآمد بالایی را بدست بیاورند.

استخراج بیت کوین و درآمد ماینرها

امروزه بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند که از جمله آنها می توان به صندوق های سرمایه گذاری شرکت تسلا اشاره کرد. بسیاری از این شرکت های سرمایه گذاری دید بلند مدت برای سرمایه گذاری روی بیت کوین دارند که این مسئله باعث می شود تا استخراج بیت کوین روز به روز برای ماینرها جذاب تر شود و افرادی که از طریق استخراج این ارز دیجیتال درآمد دارند مطمئن شوند که در آینده نیز می توانند درآمد بالایی را از این طریق داشته باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *