اخبار, تحلیل تکنیکال, تحلیل ماینینگ

به اوج رسیدن میانگین ارزش تراکنش‌های بیت کوین نسبت به سال ۲۰۱۷

ضرر بانک های بزرگ به دلیل ارزش بیت کوین

متوسط ارزش تراکنش‌های بیت کوین به اوج سال ۲۰۱۷ رسید.

ارزش متوسط هر تراکنش بیت کوین در حال افزایش است و به‌تازگی با عبور از آستانه ۱۲۹,۰۰۰ دلار به بالاترین سطح خود طی یک سال اخیر رسیده است.

به گزارش دیکریپت، ارزش متوسط هر تراکنش واحد بیت کوین با ادامه سیر صعودی اکنون به بالاترین سطح خود طی یک سال اخیر رسیده است. علاوه بر این، تعداد آدرس‌های فعال بیت کوینی نیز در حوالی اوج تاریخی خود قرار دارد.

بنابر داده‌های دریافتی از بیت‌اینفوچارتس (BitInfoCharts)، در روز ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور)، ارزش متوسط بیت‌ کوین‌های ارسالی در یک تراکنش واحد با رسیدن به رکورد یک‌ساله خود، قله ۱۲۹,۰۰۰ دلار را لمس کرد.

آخرین باری که ارزش میانگین هر تراکنش این ارز دیجیتال به بالای ۱۲۱,۰۰۰ دلار رسیده بود به اوت ۲۰۱۹ (مرداد ۹۸) بازمی‌گردد. در آن زمان، یک یا تعداد انگشت‌شماری از تراکنش‌های کلان باعث شدند تا ارزش متوسط تراکنش‌های بیت کوین به بیش از ۸۱۲,۰۰۰ دلار برسد. گفتنی است اتفاق یادشده بسیار غیرمعمول بود؛ چراکه ارزش متوسط هر تراکنش این ارز دیجیتال از زمان اوج تاریخی بهای این ارز دیجیتال در اواخر سال ۲۰۱۷ شاهد چنین رقم‌هایی نبوده است.

افزایش ارزش متوسط تراکنش‌های بیت کوینی را می‌توان نشانه‌ای از حفظ و تشدید سطح فعالیت‌ها در بلاک چین بیت کوین قلمداد کرد. گفتنی است علاوه بر این ارز دیجیتال، دیگر ارزهای دیجیتال نیز شاهد رکوردشکنی‌های پیاپی در میزان فعالیت شبکه‌های خود بوده‌اند.

نمودار میانگین ارزش تراکنش‌های بیت کوین

میانگین ارزش تراکنش‌های بیت کوین

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین یا به‌بیان دیگر، تعداد آدرس‌های یکتای ارسال‌کننده و گیرنده تراکنش‌ها طی یک روز نیز در بالاترین سطح خود از اواخر ۲۰۱۷ به این سو قرار دارد. گفتنی است تعداد آدرس‌های فعال روزانه از هفته اخر اوت (هفته اول شهریور)، به‌طور متوسط برابر با ۸۵۰ هزار واحد بوده است.

پیش‌تر در اواخر سال ۲۰۱۷ که بهای این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود دست یافت، تعداد آدرس‌های فعال روزانه آن به یک میلیون واحد رسیده بود.

این روزها اپلیکیشن‌های حوزه دیفای که درواقع نسخه‌ای غیرمتمرکز از خدمات مالی مثل اعطای تسهیلات اعتباری یا حساب‌های سپرده‌‌گذاری هستند، در کانون توجه اکوسیستم ارزهای دیجیتال قرار دارند، با این حال، بالا گرفتن تب و تاب دیفای باعث نشده که بیت کوین به دست فراموشی سپرده شود.

در شماری از صرافی‌ها معاملات آتی این ارز دیجیتال به رکوردهای تازه‌ای دست یافته و تعداد خودپردازهای بیت کوینی نصب‌شده در سرتاسر جهان نیز از مرز ۱۰ هزار دستگاه عبور کرده است.

اگرچه دور، دور تاخت‌وتاز دیفای است، اما آمار و ارقام شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که بازار این ارز دیجیتال دیرپا هنوز از رونق نیفتاده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *