اخبار

قزاقستان 15 درصد مالیات برای مبارزه با ویروس کرونا از ماینرهای بیت کوین اخذ میکند

مسئله مالیات ماینرهای بیت کوین در قزاقستان تبدیل به یک مسئله بسیار جدی شده است. دولت کشور قزاقستان طی قوانینی که به تازگی به تصویب رسانده است تصمیم گرفته است تا 15 درصد از ماینرهایی که در این کشور فعالیت دارند مالیات بگیرد تا به این ترتیب بتواند بخشی از بودجه خود برای مبارزه با ویروس کرونا را تامین کند. مالیات ماینرها در قزاقستان مسئله بسیار مهمی است که ما در این مطلب قصد داریم بیشتر درباره آن صحبت کنیم. بنابراین اگر شما هم پیگیر اخبار مالیات ماینرها در قزاقستان هستید با ما در این مطلب همراه باشید.

طرح مالیاتی جدید در قزاقستان

طرح مالیاتی جدیدی که در این کشور توسط وزارت اقتصاد این کشور پیشنهاد شده است این است که استخراج کنندگان بیت کوین برای انجام عملیات ماینینگ باید یک درخواست به این وزارت ارسال کنند. این لایحه در واقع ابتدا هزینه های مربوط به برق را از سود نهایی کم می کند و در نهایت نرخ مالیات را براساس این هزینه ها و همینطور مالیات بر ارزش افزوده و مالیات فروش محاسبه می کند. بعد از انجام این کار مالیات دهنده باید مالیات 15 درصدی خود را در محاسبات سالانه مالیات خود مشخص کند. بر اساس گزارش های بدست رسیده بندهای مربوط به ثبت نام صورت حساب شخص را منحصر به فردی می کند. در واقع مالیات دهنده ای که در حال حاضر با ارزهای مبتنی بر رمزنگاری کار می کند از اشخاصی که قصد ثبت نام دارند جدا می باشند.

ماینرهای بیت کوین

مالیات ماینرهای بیت کوین در قزاقستان

بودجه حاصل از پیش نویس مالیات از ماینرهای بیت کوین به منظور ایجاد زیرساخت های لازم برای مقابله با ویروس کرونا مصرف می شود و در عین حال باعث تقویت اقتصاد این کشور نیز خواهد شد. ماینرهای بیت کوین که در کشور قزاقستان فعالیت دارند به سمت استفاده از برق ارزان قیمت این کشور کشیده می شوند که به طور متوسط هزینه آن برابر 0.037 دلار در هر کیلو وات بر ساعت است.

ماینرهای بیت کوین

فعالیت ماینرها در این کشور

وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوا و فضا عسکر ژوماگالیف در ماه ژوئن فاش کرد که در مجموع 14 شرکت استخراج بیت کوین در شمال این کشور فعالیت دارند.

وی گفت طی سه سال آینده در این کشور تقریبا 738 میلیون دلار سرمایه گذاری بر روی فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده و به ویژه استخراج این ارزها انجام می شود که می تواند سود زیادی را از نظر اقتصادی برای این کشور و همینطور ماینرهای بیت کوین در این کشور به همراه داشته باشد. دولت قزاقستان همچنین در نظر دارد قوانینی را برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال و استخراج این ارزها تنظیم کند. انتظار می رود در قوانین جدید تعرفه های جدید برق برای بخش استخراج ارزهای رمزنگاری شده تعیین شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *