اخبار, تحلیل ماینینگ

از دست رفتن ارزش ۹۰ درصد از فورک های بیت کوین!

۹۰ درصد از فورک های بیت کوین ارزش خود را از دست داده اند.

از تابستان ۲۰۱۷ تا به امروز، بیش از ۴۴ فورک شبکه بیت کوین ساخته شده اند، با این حال اکثر فورک های بیت کوین ارزش خود را از دست داده اند.

سه انشعاب از کدبیس «ساتوشی ناکاموتو» توانسته اند در بازار ارزهای دیجیتال موقعیت بالایی داشته باشند که شامل بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BTH) و بیت کوین اس وی (BSV) می شود. از نظر قیمت، فعالیت ها و ابعاد جامعه کاربری، تنها این سه انشعاب ارزش محاسبات دارند.


بیش از ۷۶۰۰ دارایی رمزنگاری شده در جهان با ارزش بازار ۳۳۵ میلیارد دلار وجود دارد که ۵۸ درصد آن به بیت کوین تعلق دارد و BCH و BSV به ترتیب سهمی برابر ۱.۲ و ۰.۸۳ برای خود دست و پا کرده اند. با وجود چنین موضوعی، بیش از ۴۰ فورک شبکه بیت کوین که از آگوست ۲۰۱۷ به بعد خلق شده اند، در طی دو سال اخیر بیشتر ارزش خود را از دست داده اند.

در سال ۲۰۱۷ و مدتی کوتاهی پیش از اینکه ارزش ارزهای دیجیتال به یک رکورد دست پیدا کند، بسیاری از افراد و همچنین سازمان ها تصمیم به ایجاد فورک از شبکه بیت کوین گرفتند که در مدت زمان ۱۲ ماه به موفقیت تقریبا مناسبی نیز دست پیدا کردند.

هرکدام از این فورک ها نام منحصر به فرد خود را داشتند که البته اسم بیت کوین را نیز یدک می کشیدند. علاوه بر این موضوع، برخی از آن ها قابلیت هایی که در بیت کوین وجود نداشت در اختیار کاربران قرار می دادند.

از میان این ارزهای دیجیتال می توان به بیت کوین زیرو (BZX)، میکرو بیت کوین (MBC)، بیت کوین کلین (BCL)، بیت کوین گلد (BTG)، کلاسیک بیت کوین (CBTC)، بیگ بیت کوین (BBC)، بیت کوین کلود (BCL) و بیت کوین اتم (BCA) اشاره کرد.

از دست رفتن ارزش ۹۰ درصد از فورک های بیت کوین!

بیت کوین گلد در این زمینه تنها نیست چرا که یکی دیگر از فورک های بیت کوین به نام بیت کوین گاد (GOD) نیز با کاهش ۹۹.۹ درصدی ارزش خود مواجه شده است. در حال حاضر امکان معامله تمام فورک های بیت کوین وجود دارد، اما ارزش آن ها کاهش چشمگیری نسبت به چند سال گذشته داشته است.

چندین فورک بیت کوین وجود دارد که اکثر آن ها ارزش خود را از دست داده اند و تنها سه انشعاب آن همچنان در بازار حضور قدرتمندی دارند. برای مثال بیت کوین گلد که قصد داشت ماینینگ CPU را به کدبیس اضافه کند، مدت کوتاهی پس از اینکه مشخص شد شبکه آن امنیت بالایی ندارد، با کاهش ارزش شدیدی مواجه شد. قیمت این ارز دیجیتال در طی سه سال کاهشی ۹۸.۳۲ درصدی داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *