اخبار, تحلیل تکنیکال, تحلیل ماینینگ

آیا این روزها منتظر جهش قیمت بیت کوین باشیم؟

تحلیل ها درمورد جهش قیمت بیت کوین

به گزارش تکین ماینر، علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین در نزدیکی ۱۱,۰۰۰ دلار معامله می‌شود، برخی از معیارها نشان می‌دهند که احساسات جمعی و معامله‌گری نسبت به بیت کوین هنوز پایین است.احساسات عمومی نسبت به بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی به پایین‌ترین حد خود در دو سال اخیر رسیده است. اما اندیکاتورهای تکنیکالی نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال همچنان در موقعیت خرید است.

سنتیمنت (Sentiment)، تحلیل‌گر داده‌های درون‌زنجیره‌ای، گزارش داده است که احساسات جمعی وزنی برای بیت کوین در پایین‌ترین میزان خود در دو سال گذشته قرار گرفته است. این معیار، حجم کلی تعداد دفعاتی را که در توییتر به بیت کوین اشاره شده است در نظر گرفته و نسبت تفسیرهای مثبت و منفی را مقایسه می‌کند.

جهش قیمت بیت کوین

بعد از سقوط بزرگ ماه مارس (اسفند)، بیت کوین با قدرت شروع به بازیابی قیمت خود کرد. در این مدت احساسات مثبت نسبت به بیت کوین در حال افزایش بود. با این حال، در ماه‌های مه، ژوئن و ژوییه (اردیبهشت تا مرداد) که بیت کوین در محدوده قیمتی ۹,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد، شاخص احساسات دوباره در محدوده منفی قرار گرفت.

سنتیمنت اشاره کرده است که بالابودن سطح احساسات منفی در این شمارنده شهودی، با افزایش قیمت بیت کوین رابطه مستقیم دارد و زمانی که احساسات مثبت در سطح بالایی قرار دارد، قیمت اصلاح می‌شود.

بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ که در اواسط اوت (اواخر مرداد) ثبت شد، ۱۲,۴۰۰ دلار است. اما بیت کوین نتوانسته سقف قیمتی سال ۲۰۱۹ را که ۱۳,۸۰۰ دلار بود، بشکند. این سقف پایین‌تر نشان می‌دهد که هنوز وارد بازار صعودی نشده‌ایم.

یکی دیگر از معیارهای سنجش احساسات در بازار، شاخص ترس و طمع است که در حال حاضر عدد نرمال ۴۸ را نشان می‌دهد. این شاخص از ترکیب معیارهایی مانند نوسانات، حجم و مومنتوم بازار، تعامل در شبکه‌های اجتماعی، تسلط بیت کوین بر بازار و روند فعلی به دست می‌آید.

در بیشتر طول ماه اوت (۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور)، که قیمت بیت کوین در محدوده ۱۱,۰۰۰ دلار بود، این شاخص در محدوده ۸۰ واحد و «طمع شدید» قرار داشت. کمترین میزان این شاخص نیز مطابق انتظار در ماه مارس (اسفند) و آوریل (فروردین) بود که «ترس شدید» تمام بازارهای مالی را دربرگرفته بود.

جهش قیمت بیت کوین

پلتفرم محبوب تریدینگ‌ویو هم شاخص احساسات خود را دارد که از تعدادِ اندیکاتورها به دست می‌آید. این شاخص در نمای روزانه و هفتگی، سیگنال خرید می‌دهد؛ اما در تایم‌فریم‌های کوتاه‌تر خنثی است.

در بیشتر طول سال جاری میلادی، بیت کوین همبستگی زیادی با بازارهای مالی نشان داده است؛ با این حال، ممکن است «اثر سپتامبر» بر احساسات بازار تأثیرگذار باشد. سنتیمنت نیز گزارش داده است که این اثر می‌تواند در احساسات معامله‌گران منعکس شود. سپتامبر (شهریور) از لحاظ تاریخی ماه ضعیفی برای بازار سهام و ارزهای دیجیتال است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین در محدوده ۱۰,۹۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۵ درصد رشد داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *