آموزشی, اخبار, تحلیل تکنیکال, تحلیل ماینینگ

سیستم ابری ارز دیجیتال هدف اکثر حملات سایبری قرار دارند.

حملات سایبری علیه سیستم ارز دیجیتال رشد پیدا کرده اند.

گزارش تحقیقات صورت گرفته بر روی حملات سایبری پس از یک سال نشان می‌دهند که هدف اکثر هکر‌های فضای مجازی سوءاستفاده از ساختار‌های فضای ابری و دسترسی به سیستم رمز ارز‌ دیجیتال است.بر اساس این گزارش، هکر‌ها ترجیح می‌دهند به سیستم استخراج ابری رمز ارز‌ها دسترسی پیدا کنند تا آن که با دریافت اطلاعات محرمانه اقدام به باج‌گیری کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت امنیتی Aqua Security، که ۱۶۳۷۱ پرونده حمله سایبری را مورد بررسی قرار دادند، طی یک سال اخیر حملات سایبری به سیستم استخراج ابری رمز ارز‌ دیجیتال تا ۲۵۰ درصد رشد داشته و عموم هکر‌ها این روز‌ها مشغول به انجام چنین حمله‌هایی علیه ارز دیجیتال هستند.

سیستم ابری ارزهای دیجیتال هدف اکثر حملات سایبری قرار دارند

روش هکرها برای عملی کردن حملات خود

هکر‌ها طی حملات خود بد افزار‌هایی را وارد سیستم استخراج ابری ارز دیجیتال می‌کنند تا از این طریق مجموعه مورد نظر را تخریب کنند. این روش نه تنها برای دسترسی به رمز ارز‌ها صورت می‌گیرد بلکه برای ایجاد ساختار جدید DDoS نیز استفاده می‌شود. سخنگوی شرکت آکوا طی مصاحبه اخیر خود گفت: “تحقیقات ما نشان می‌دهد که تهدیدات صورت گرفته توسط هکر‌ها دچار تغییرات ساختاری شده و جرائم اینترنتی بیشتر روی ساختار سرمایه‌گذاری آنلاین متمرکز شده‌اند.”

سیستم ابری ارزهای دیجیتال هدف اکثر حملات سایبری هستند

شیوع حملات برای دسترسی به رمز ارز‌ دیجیتال نه تنها آسیب‌های اقتصادی را افزایش داده بلکه قدرت کلاهبرداران اینترنتی در پیچیده کردن مراحل پیگیری افزایش داده است. شرکت آکوا اظهار داشت که بد افزار‌های جدید از پیچیدگی بسیار بیشتری برخوردار هستند.

پیچیدگی در بد افزار‌های جدید به هکر‌ها این امکان را داده تا زنجیره حملاتی را ایجاد کنند و شرکت‌های مختلف را تحت حملات خود قرار دهند. شرکت آکوا اظهار داشت بد افزار‌ها به اندازه‌ای پیشرفت کردند که آن‌ها شاهد تعدادی بد افزار با درگاه‌های تقلبی چند مرحله‌ای بوده‌اند. علت تمامی این پیشرفت‌ها تمرکز هکر‌ها برای دسترسی به رمز ارز‌ دیجیتال و درآمدزایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *