آموزشی

آشنایی با عملیات ماینر در بلاک چین

در عصر حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد کسب و کارهای اینترنتی مختلفی هستیم که برخی به ابزارها و تجهیزات گوناگون نیاز دارند. ماینر در بلاک چین یکی از اصطلاحات در دنیای اینترنت و ارزهای رمزنگاری شده به شمار می آید که برای استخراج ارزهایی چون بیت کوین و کسب درآمد کاربرد دارد. دستگاه ماینر نوعی دستگاه استخراج بلاک چین ها یا زنجیره بلوکی در فضای وب محسوب می شود که برای شناسایی اطلاعات دیجیتال ذخیره شده در پایگاه داده عمومی کاربرد دارد.

اگر به حوزه دیجیتال، وب و ابزارهای استخراج علاقه دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با ماینر در بلاک چین در اختیارتان قرار دهیم.

دستگاه ماینر چیست؟

همانطور که اشاره شد، فراگیری ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان سبب شده است تا دستگاه های قدرتمندی به نام ماینر یا Asic طراحی و تولید شوند که برای استخراج ارزهای دیجیتال چون بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرند تا به کسب درآمد منجر شود.

فرآیند ماینینگ به منظور تایید تراکنش های رمزنگاری شده ارزها و ثبت آن ها به صورت کاملا امن در دفتر کل توزیع انجام می شود که نتیجه آن ایجاد رمز ارزی جدید خواهد بود.

عملیات ماینر در بلاک چین، تراکنش های تاییدی جمع آوری شده را به بلوک های تازه زنجیره بلوک های یک پازل کدگذاری شده اضافه می کند تا به حل این الگوریتم های پیچیده اقدام شود و در صورت حل به سیستم پاداش داده خواهد شد.

فرآیند ماینینگ با خرید و راه اندازی دستگاه ماینر، بکارگیری یک کیف پول امن و پیوستن به یک استخر برای انجام فرآیند استخراج صورت می پذیرد.

دستگاه ماینر چیستماینر در بلاک چین

بلاک چین به زنجیره ای از بلوک های دیجیتالی اطلاق می شود یعنی بلوک ها در زنجیره بلوکی از قطعات دیجیتالی اطلاعات تشکیل شده اند. در این بلوک ها اطلاعات معاملاتی مانند تاریخ، زمان و مقدار ارز ذخیره شده است و اطلاعات مربوط به افراد دخیل در تراکنش ها ذخیره خواهد شد. هر یک از بلوک های بلاک چین از کد منحصر به فرد هش برخوردار بوده که از یکدیگر متمایز می شوند.

Blockchain به عنوان زنجیره ای از بلوک ها، دارای تراکنش هایی می باشد که با الگوریتم های hashing به توابع یکطرفه تبدیل شده اند؛ یعنی این بلوک ها دارای یک ورودی و یک خروجی هستند که فقط از ورودی می توان به خروجی رسید. حال ماینر در بلاک چین به عملیات ماینینگ بلاک چین ها گفته می شود که برای حل این توابع یکطرفه الگوریتمی کاربرد دارد و در صورت حل آن به سیستم مورد نظر پاداش داده خواهد شد.

عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده با ماینینگ

در حال حاضر استخراج ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان به یک منبع کسب درآمد ایده آل تبدیل شده است که با استفاده از دستگاه های قدرتمند به نام ماینر انجام خواهد شد. همانطور که گفته شد، بلاک چین هایی که برای این رمزها در نظر گرفته شده است از توابع هشینگ یکطرفه برخوردارند که حل هش آخرین بلاک برای دریافت پاداش و رفتن به سراغ بلاک بعدی الزامی می باشد و به مرور سختی حل این بلاک ها افزایش می یابد.

به طور کلی ماینر در بلاک چین به عملیات حل آخرین بلاک در مجموعه بلوک ها اطلاق می شود که در نهایت منجر به استخراج ارز رمزنگاری شده خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code