آموزشی, تحلیل تکنیکال

10 نکته طلایی پیرامون ارز بیت کوین

شواهد نشان می دهد که سلبریتی ها علاقه بسیاری به ارز بیت کوین دارند.امروزه افراد بسیاری در استارتاپ های خود از ارز بیت کوین برای سرمایه گذاری استفاده میکنند

اخیراً در همه جای دنیا در میان سرمایه گذاران، معامله کنندگان سهام و کارآفرینان یکی از از موضوعات مهم بیت کوین می باشد. ولی ممکن است هنوز بسیاری از مردم با این ارز دیجیتالی آشنایی نداشته باشند ، در این مقاله ۱۰ نکته مهم درباره ارز بیت کوین را بررسی خواهیم کرد. در توصیف بیت کوین باید گفت که یک واحد پول دیجیتال به شما می آید که به وسیله استخراج کننده ها به دست آمده و استخراج کننده ها از طریق کامپیوتر و سخت افزارهای مشخص به انجام معامله برای به دست آوردن ارز بیت کوین دست میزنند. چون آنها امنیت شبکه را بالا می برند به ازای این کار بیت کوین دریافت خواهند کرد.

تاریخچه ارز بیت کوین

۱.  تولد

بیت کوین نخستین بار در سال ۲۰۰۹ به وجود آمد، خالق بیت کوین که دارای نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است، برای بیت‌کوین یک طرح توجیهی منتشر نمود. ولی ناکاموتو پروژه بیت کوین را رها کرد و یک سال بعد ادامه این کار را توسعه دهند های دیگری انجام دادند. در رابطه با تولد بیت کوین باید گفت که سوم ژانویه ۲۰۰۹ است هنگامی که ناکاموتو توانست ۰۵ بیت‌کوین را استخراج نماید.

۲. خالق بیت کوین

در رابطه با هویت خالق بیت کوین اطلاعات مشخصی وجود ندارد، به طوری که در سال ۲۰۱۴ یکی از مجلات آمریکایی ادعا کرد که خالق بیت کوین را پیدا کرده است. همچنین در سال ۲۰۱۵ کارآفرین استرالیایی که کریگ رایت نام داشت نیز ادعا کرده بود که خالق بیت کوین می باشد. ولی برای ادعای خود نتوانسته شواهد کافی ارائه دهد. با این وجود ناکاموتو هر فردی که باشد بدون شک اکنون یک مرد ثروتمند است، به طوری که تخمین زده شده که او به عنوان خالق ارز بیت کوین توانسته در روزهای ابتدایی تولد بیت کوین حدود ۱ میلیون بیت کوین را استخراج نماید.

معامله با بیت کوین

۳. اولین معامله

اولین بار در بیست و دوم ماه می سال ۲۰۱۷ اولین معامله بیت کوین صورت گرفت. در این سال یک برنامه نویس اعلام کرده بود در ازای یک پیتزا ده هزار بیت کوین معامله کرده است.

۴. می توان بیت کوین را خرج کرد

برخلاف آنچه که به نظر می رسد مردم برای خرید های شخصی خود هنوز از بیت کوین استفاده می نمایند. تعدادی از بزرگترین کسب و کارهای دنیا مثل اکسپدیا و اوورستاک نیز از بیت کوین پشتیبانی می کنند.

بزرگ ترین دارندگان و ضررهای بیت کوین

۵. اداره فدرال بیت کوین

برای مدت زمان زیادی یکی از بزرگترین دارنده های بیت کوین دولت آمریکا بود، به طوری که در سال ۲۰۱۳ پس از تعطیلی پروژه جاده ابریشم توسط اف بی آی کیف پول های بیت کوین را در اختیار خود گرفته و این موضوع باعث شد که تعدادی از سرمایه‌گذاران قسمت زیادی از بیت کوینی را که دولت از ان ها تصاحب کرده بود را از طریق مزایده ها به دست آورند.

۶. یک ضرر بزرگ

پس از ماجرای هک شدن ام تی گوکس در سال ۲۰۱۴ بیت کوین متحمل یک ضرر بسیار بزرگ شد و تقریباً ۴۶۰ میلیون دلار از واحدهای آن به سرقت رفت. تا به امروز این بزرگترین ضرر بیت کوین به شمار می آید که در آن زمان باعث بروز نگرانی های زیادی در مورد امنیت آن می شد.

نظر میلیاردرها و ثروتمندان در مورد بیت کوین

۷. نظر میلیاردرها

وارن بافت که از سرمایه گذاران معروف دنیا می باشد، در مورد ارز بیت کوین گفته است که:  “بیت کوین اساسا یک سراب است، از آن دور بمانید. ارزش باطنی بسیار بالای  آن از نظر من یک شوخی است.”

جیمی دایمن که یکی از همکاران میلیاردری بافت می‌باشد نیز در مورد بیت کوین گفته که “شما نمی توانید کسب و کاری داشته باشید که مردم خودسرانه واحدی را ابداع کنند. چنین چیزی پایان خوشی نخواهد داشت. دیر یا زود اشخاصی ضرر خواهند کرد و آن وقت دولت جلوی آن را خواهد گرفت”.

اما باید گفت که همه میلیاردرها با بیت کوین مخالف نبوده و افرادی مانند مارک کیوبن و ریچارد برانسون نیز در مورد این ارز دیجیتالی نظرات خوشبینانه ای دارند.

۸. دوقلو های ثروتمند و یک نوجوان باهوش

از دیگر سرمایه‌گذاران می‌توان به کامرون و تایلر وینکلووس اشاره کرد. همچنین برادران دوقلویی که از مارک زاکربرگ شکایت کرده و ادعا کرده بودند فیسبوک توسط ایده‌های آنها ساخته شده است، در سال ۳۱۰۲حدود ۱۱ میلیون دلار خریداری کرده بودند، به طوری که گفته می‌شود این رقم حدود یک درصد از همه بیت کوین در حال گردش از ابتدا تا کنون می باشد.

سلبریتی ها و شرکت های پشتیبان کننده ارز بیت کوین

۹. علاقه سلبریتی ها به بیت کوین

شواهد نشان می‌دهد که سلبریتی‌ها نیز علاقه زیادی به بیت کوین نشان داده اند، به گونه ای که افرادی مانند گوینث پالترو، اشتون کوچر و فلوید میویدر از جمله سلبریتی هایی می باشند که در در استارتاپ های این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کرده اند.

۱۰. پشتیبانی شرکت فدیلیتی از ارز بیت کوین

در سال ۲۰۱۷ شرکت سرمایه گذاری فدیلیتی توانست یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها می باشد که از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی پشتیبانی  می کند،به گونه ای که این شرکت به مشتریان خود اجازه داد با استفاده از وب سایت ت فدیلیتیدارایی‌های بیت کوین خود را در کوین بیس که یک ارائه دهنده کیف پول دیجیتالی است را مشاهده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *