بیت کوین

ماینر های بیت کوین آیا به خارج از چین مهاجرت خواهند کرد؟

مکانی بهتر برای استخراج بیت‌کوین:

شارهای جدید دولت چین بر ارزهای دیجیتال در این کشور ممکن است باعث مهاجرت ماینرهای بیت کوین به خارج از این کشور شود.

ناظران و رگولاتورهای چینی در پی رخدادی غیرمنتظره با سقوط سی‌هزار‌دلاری ارزش  از اول سال میلادی تاکنون، تنها در مدت یک هفته دو هشدار ترسناک دادند. بر‌اساس برخی شواهد، ماینرهای بیت کوین چینی  ممکن است این هشدارها را خیلی جدی بگیرند.

دووی ون، متخصص برجسته رمزارز و شریک بنیان گذار Primitive Ventures، مطمئن است که هش‌ریت خالص شبکه بیت‌کوین افت بیشتری تجربه خواهد کرد. با وجود کاهش ۳۰ درصدی بیت کوین  از دو هفته قبل، اکنون کاهش تقریبی معادل ۱۲۰ اگزاهشی (هر میلیون اگزاهش برابر با یک کوینتیلیون هش) یعنی مقداری برابر ۱۲۰ کوینتیلیون‌بر‌ثانیه را شاهد هستیم.

ماینر های بیت کوین / استخراج بیت کوین

استخراج بیت‌کوین ۲.۰:

این مهاجرت به دلایلی می‌تواند به‌نفع ماینر های بیت‌کوین باشد و موقعیت این رمزارز را ارتقا دهد. از دیدگاه ویجی بویاپاتی‌، محقق فصلی بیت‌کوین، ممنوعیت استفاده از این ارز دیجیتال در چین به‌سود آن خواهد بود. اگر دولت چین فعالیت‌های مربوط به بیت کوین استخراج  را محدود کند، کارآفرینان حوزه بیت‌کوین با هدف یافتن فرصت‌های بیشتری برای استخراج  بیت کوین با سخت‌گیری کمتری به کشورها سوق داده می‌شوند و درنتیجه با خارج‌شدن ماینرهای بیت کوین  از این کشور، بالاخره ترس ناشی از منع‌کردن بیت‌کوین در چین از بین خواهد رفت.

 

در همین حین آدام بِک، یکی از اعضای برجسته سایفرپانک و مدیرعامل استودیو توسعه بلاک‌استریم بیت‌کوین (Blockstream Bitcoin)، مطمئن است که این هشدارهای ترسناک فقط به‌دلیل تفاوت زبانی و ترجمه اشتباه مطرح شده‌اند و چین هرگز واقعا استفاده ازماینر های  بیت‌کوین را ممنوع نکرده است. به‌گزارش یوتودی (U.Today)، اخبار منتشر‌شده علیه بیت‌کوین به افت دو‌رقمی قیمت این پادشاه رمزارزها منجر شد و بیت‌کوین به‌دلیل ترس از ریزش قیمت ایجاد‌شده دولت چین، افتی معادل سی‌هزار دلار را تجربه کرد.

انتقال ظرفیت‌های چینی بیت‌کوین برای ماینرهای بیت کوین بزرگ به خارج از کشور فرایندی دست‌و‌پاگیر و دشوار خواهد بود؛ اما در‌نتیجه این امر استخرهای بیت کوین که پیش‌از‌این تجارت را در خارج از چین ایجاد کرده‌اند، ممکن است بیشترین بهره را از این مهاجرت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code