اخبار, تحلیل تکنیکال, تحلیل ماینینگ

در روند قیمت اتریوم منتظر چه خبرهایی باشیم؟

استفاده از اتریوم برای ساخت محصول توسط غول حسابداری جهان

آماده چه اتفاقاتی در روند قیمت اتریوم باشیم؟

اتریوم ماه جاری میلادی را در حالی آغاز کرد که در آستانه رسیدن به ۴۹۰ دلار بود. حالا و با گذشت سه هفته، روند قیمت اتریوم کم‌قوت بوده است.به گزارش اف‌ایکس استریت، ۵ سپتامبر (۱۵ شهریور)، قیمت اتریوم پیش از آغاز روند احیای خود تا کف ۳۱۰ دلاری سقوط کرد. از سوی دیگر، ارز شماره دو بازار در این روند، چندین بار تا مرز ۳۹۰ دلار پیش رفت اما موفق به شکستن مقاومت ۴۰۰ دلاری خود نشد و این مقاومت با قدرت در مقابل روند صعودی این ارز دیجیتال ایستادگی کرد. حمایت در ۳۶۰ دلار نیز چندین بار لمس شد. با تمام این اوصاف، در حال حاضر هر واحد اتریوم در محدوده ۳۷۰ دلار معامله می‌شود.

در روند قیمت اتریوم منتظر چه خبرهایی باشیم؟

در حال حاضر شبکه اتریوم بیش از هر زمان دیگری درگیر ازدحام است؛ حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) روزبه‌روز در حال گسترش است و افزایش مداوم کارمزدها نیز گریبان شبکه را گرفته است. همین مسائل باعث شده است تا کاربران و سرمایه‌گذاران دیفای بی‌صبرانه منتظر راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ باشند. آنها امیدوارند تا با عرضه نسخه جدید شبکه اتریوم، مشکل کارمزدهای بالا نیز از بین برود و شبکه ثبات بیشتری پیدا کند. طبق گفته الکس کروگر (Alex Kruger)، اقتصاددان و معامله‌گر، رشد حوزه دیفای به احتمال زیاد تأثیرات اتریوم ۲.۰ بر مقیاس‌پذیری شبکه را کمرنگ خواهد کرد. او در توییت خود می‌نویسد:

با فرض اینکه هر کاربر دیفای به‌طور میانگین ۴ آدرس داشته باشد (ممکن است بیشتر باشد)، در حال حاضر ۱۱۴,۰۰۰ کاربر در این حوزه فعالیت می‌کنند. عدد کوچکی است اما جای رشد فراوانی دارد. برای مقایسه باید گفت که کوین بیس ۳۲ میلیون کاربر دارد.

اما اتریوم [فعلی] از پس ۱۱۴,۰۰۰ کاربر بر نمی‌آید. آیا اتریوم ۲.۰ می‌تواند از پس میلیون‌ها کاربر بر بیاید؟

طبق گزارش‌ها، اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نزدیک و تا پایان سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد. گفته می‌شود با راه‌اندازی نسخه جدید شبکه اتریوم، عملکرد قراردادهای هوشمند این پلتفرم بهبود خواهد یافت و احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال نیز وجود خواهد داشت. با این حال، برخی معتقدند که این به‌روزرسانی نمی‌تواند مشکلات شبکه را از نظر کارمزدهای بالای آن رفع کند.

مقاومت‌های پیش رو

قیمت اتریوم در محدوده یک مثلث صعودی در حرکت است. این نوسانات در حالی شکل گرفته است که هفته گذشته قیمت این ارز دیجیتال نتوانست مقاومت ۳۹۰ دلاری را بشکند. در سمت دیگر، حمایت ۳۶۰ دلاری قرار دارد که در هفته‌های گذشته با قدرت اجازه نداده است تا خرس‌ها کنترل بازار را به دست بگیرند. به نظر می‌رسد قیمت اتریوم وارد فاز تثبیت شده است. شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده میانی قرار دارد و این مسئله را تأیید می‌کند.

در روند قیمت اتریوم منتظر چه خبرهایی باشیم؟نمودار قیمت اتریوم

 همان طور که در نمودار می‌توان مشاهده کرد، ‌الگوی مثلث صعودی به‌سمت هدف ۴۵۰ دلار جهت‌گیری کرده است. باید به یاد داشت که ابتدا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای باید به یک سطح حمایتی تبدیل شود. این حرکت به خریداران بازار این امکان را می‌دهد تا بلافاصله تمرکز خود را به سطح ۴۰۰ دلاری معطوف کنند. با شکستن مقاومت سرسخت ۴۰۰ دلار، خریداران بیشتری برای خرید تشویق می‌شوند و با ایجاد حجم معاملات بیشتر، هدف‌های بعدی ۴۲۰ و ۴۵۰ دلار خواهد بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت که احتمال شکسته‌شدن مقاومت ۴۰۰ دلاری اتریوم و آغاز حرکت به‌سمت ۵۰۰ دلار وجود دارد. صد البته باید به یاد داشت که اگر ناحیه مقاومت ۳۷۶ تا ۳۸۶ دلار نشکند، کنترل بازار به دست خرس‌ها می‌افتد و خریداران به‌سختی خواهند توانست آن را بازپس گیرند. در سمت دیگر، کاهش قیمت و شکسته‌شدن حمایت ناحیه ۳۶۳ و ۳۶۴ دلار، می‌تواند قیمت اتریوم را تا بازه ۳۳۰ تا ۳۱۸ پایین بکشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *