اخبار

ارزش بازار بلاک چین 7 میلیارد دلار تخمین زده شده است

ارزش بازار بلاک چین 7 میلیارد دلار تخمین زده شده است

 ارزش بازار بلاک چین را 7 میلیارد دلار تخمین می‌زنند که باعث می‌شود شرکت‌های بزرگ منافع پیشرفت زیادی کنند:

ارزش بازار بلاک چین 7 میلیارد دلار تخمین زده شده است

ارزش بازار بلاک چین در گزارش جدیدی که بانک مرکزی آمریکا منتشر کرده است تقریباً 7 میلیارد دلار تخمین زده است که باعث شده تصویری مثبت از فناوری بلاک چین در اذهان عمومی ترسیم شود. بر اساس این گزارش شرکت‌های بزرگی مثل آمازون و مایکروسافت می‌توانند از پتانسیل‌هایی که این فناوری در اختیارشان قرار می‌دهد استفاده کرده و منافع زیادی ببرند.

اگرچه این روزها ترامپ بر این عقیده است که اخبار منتشر شده از شبکه‌های تلویزیونی جعلی و نادرست هستند اما اولین بار این خبر توسط شبکه CNBC منتشر شد و به نظر مدارک کافی برای باور کردن آن وجود دارد. این شبکه پس از پخش گزارش مذکور اعلام کرد:

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، ارزش کلی بازار بلاک چین به‌تدریج به 7 میلیارد دلار خواهد رسید اگرچه تحلیل گران از اعلام زمان خودداری کرده‌اند چراکه از این فناوری هنوز به‌طور گسترده استفاده نمی‌شود.

طبق این گزارش شرکت‌های بزرگ خاصی از فناوری بلاک چین نفع می‌برند؛ مثلاً شرکت‌هایی که در محاسبات مبتنی بر رایانش ابری و عملکردهای زنجیره تأمین حضور مداوم و فعال دارند می‌توانند از طریق به‌کارگیری فنّاوری بلاک چین سود کلانی به دست آورند.

به دنبال انتشار این گزارش، تحلیلگر بخش تحقیقاتی بانک مرکزی آمریکا به مشتریان خود اعلام کرد:

آمازون از تقاضای رو به افزایش خدمات ابری که با به‌کارگیری روزافزون فناوری بلاک چین ارتباط مستقیم دارد سود کلانی می‌برد البته اگر آمازون فکری به حال توسعه زنجیره تأمین بکند می‌تواند در ارائه خدمات مرتبط با خرده‌فروشی بهتر عمل کند.

قبل از انتشار این خبر در سال جاری میلادی آمازون طی انتشار خبری در وب‌سایت خود به معرفی فریم‌ورک جدید اتریوم پرداخت که به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) خود را ساخته و مدیریت کنند.

اگرچه مایکروسافت از آمازون پیشی گرفته و پیش‌ازاین شروع به استفاده از بلاک چین کرده است. مایکروسافت برای اولین بار در سال 2015 به‌طور رسمی از پلتفرم محاسباتی رایانش ابری Azure که در بستر اتریوم کار می کند پرده‌برداری کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code