آموزشی, اخبار, تحلیل تکنیکال

کاربرد کنترل برد در ماینینگ

کنترل برد چیست و چه کاربردی در ماینینگ دارد؟

کنترل برد دستگاه ماینر از مهم ترین بخش های سخت افزاری دستگاه های ماینینگ میباشد .در واقع کنترل برد وظیفه ارتباط برقرار کردن بین هش برد های دستگاه و همچنین انتقال دیتا خروجی و محاسبه شده توسط آن ها را بر عهده دارد.در صورت خرابی کنترل برد دستگاه ماینر شما عملا غیر قابل استفاده خواهد بود و از طرفی هر روز که دستگاه ماینر شما خاموش باشد ، یعنی ضرر مالی.

دستگاه های ماینرهای محبوب شرکت Bitmain میباشد با وجود اینکه کمی قدیمی به نظر میرسد اما همچنان از محبوبیت خاصی در بین کاربران برخوردار است. با ورود مدل های جدید تهیه کنترل برد دستگاه ها و سایر قطعات دستگاه های ماینینگ کمی دشوار میشود.

کنترل برد ماینر

در صورت خرابی کنترل برد دستگاه شما امکان روشن شدن یا ماینینگ را نخواهد داشت و در صورت خرابی باید دنبال کنترل برد جدید بوده که برای هر دستگاه ماینینگ ، کنترل برد مخصوص به خود را دارد و در صورتی خرابی میتوانید کنترل بردها را سفارش دهید و خریداری و تعویض نمایید.
در صورت خرابی امکان فروش دستگاه ممکن نخواهد بود جز برای فروش هش برد ها که میتوانید به صورت کلی دستگاه را بفروشید یا تکی اقدام به فروش هشبرد ها نمایید.

در خرید کنترل برد باید مراقب بود تا قطعات دست دوم را به جای نود به شما فروش نرسانند یا ورژن های قدیمی (مثلا m3v1 را به جای m3v2) به شما فروخته نشود ، در صورتی که از شرکت ها یا افراد معتبر کنترل برد را تهیه می کنید سعی کنید ضمانت کنترل برد را تهیه کنید.
برای قیمت های پایین مشکوک شوید ، قیمت های پایین بدون رمز و راز نیستند.

به دلیل پیشرفته بودن برد ، سختی تعمیرات در تعمیرگاه ها وجود دارد ، سعی کنید قبل از اعتماد به تعمیرگاه ها تحقیق کنید.

تجربه ی خود را در استفاده از کنترل برد با ما شریک سازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *