اخبار, تحلیل تکنیکال

آخرین اخبار بلاک چین بیت کوین نشان می‌دهد احتمالاً در پائین ترین قیمت هستیم

وضعیت بلاک چین بیت کوین حاکی از آن است که شاید در کف قیمت باشیم.

به‌گفته رافائل شولیتزه-کرافت (Rafael Schultze-Kraft)، معاون ارشد فنی شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode)، طبق آخرین اخبار بلاک چین بیت کوین اصلاح قیمت کنونی آن نشان می‌دهد که احتمالاً در کف قیمت هستیم. او با به‌اشتراک گذاشتن نموداری، نشان داده است که نسبت سود خرج‌شده (SOPR) بیت کوین در حال طی نوسان روبه‌پایین از سطح محوری ۱ است.

به گزارش بیتکوینیست، در بازارهای صعودی، هر زمان که نسبت سود خرج‌شده (SOPR) به زیر ۱ سقوط می‌کند، بیشتر سرمایه‌گذاران، فرصت را برای خرید میان‌مدت مهیا می‌بینند.

شولیتزه طی توییتی نوشته است:

من در اینجا با فیلیپ موافقم. در یک بازار صعودی، اکنون در کف قیمتی هستیم و وقت خرید فرا رسیده است. در ادامه، نمودار ساعتی قیمت با توجه به نسبت SOPR به تصویر کشیده شده است. همان‌طور که می‌بینید، نسبت SOPR پس از سقوط به زیر ۱ دوباره به بالای آن بازگشته است. برای آنکه بتوانیم وقوع حدسیات خود را محک بزنیم، باید منتظر بمانیم تا ببینیم روند قیمت به کدام سمت و سو می‌رود.

آخرین اخبار بلاک چین بیت کوین نشان می‌دهد احتمالاً در پائین ترین قیمت هستیم

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر سرشناس نیز با زدن مهر تأیید بر انتظارات صعودی در روند قیمتی بیت کوین، یادآور شده است که افت اخیر، یک اصلاح استاندارد مبتنی بر شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای نبوده است. به‌بیان دقیق‌تر، طبق آخرین اخبار بلاک چین بیت کوین بی‌نظمی‌هایی در روند نزولی رؤیت می‌شود که به‌زودی با بازگشت بیت کوین به سطوح بالاتر برطرف می‌شوند.

وو می‌گوید:

این بازگشت (پولبک) باتوجه به داده‌های درون‌زنجیره‌ای محتمل نبود و بسیاری از سرمایه‌گذاران آنی را غافلگیر کرد. همچنین پیش از وقوع این بازگشت، هیچ اتفاق غیرمتعارفی در شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای به وقوع نپیوست. با این حال، فروش گسترده‌ای در صرافی‌ها اتفاق افتاده است. هم‌بستگی با بازار سهام نیز باعث شد هفته صعودی بیت کوین و رهایی آن از بند سهام شکست بخورد.

وو پیش‌تر در هفته گذشته، خاطرنشان کرده بود که بیت کوین، آماده ورود به روند صعودی است؛ چرا که جهشی در تعداد بیت کوین‌های مبادله‌شده رخ داده است.

این جهش احتمالاً به خرید انبوه بیت کوین از سوی شرکت مایکرواستراتژی باز‌می‌گردد که پیش‌تر خبر آن منتشر شد. وو می‌گوید که در اغلب موارد، جهش در میزان بیت کوین‌های مبادله‌شده پیش از معکوس‌شدن روند قیمتی رخ می‌دهد.

تغییرات قیمتی بیت کوین باتوجه به نسبت SOPR. منبع: گلاسنود

آخرین اخبار بلاک چین بیت کوین نشان می‌دهد احتمالاً در پائین ترین قیمت هستیم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *