miner

بهترین راهکارهای کاهش صدای دستگاه ماینینگ

بهترین راهکارهای کاهش صدای دستگاه ماینینگ:

با توجه به اینکه صدای دستگاه های ماینینگ آزار دهنده است و استفاده از این دستگاه حتی باعث نارضایتی دیگران می شود، بسیاری از کاربران به دنبال راه حل هایی برای کاهش صدای دستگاه ماینینگ خود هستند.

صدا و میزان نویز صوتی ماینرها :

 

 

اولین راهکار برای کاهش صدای دستگاه های ماینینگ:

استفاده از عایق های صوتی و ایجاد کانال هوا : در این روش شما می توانید با استفاده از فوم های شانه تخم مرغی و استفاده از یک لایه فوم ساده، عایقی قدرتمند برای صدا ایجاد کنید.

به این صورت که ابتدا فوم ساده را بر روی دیوار نصب کنید سپس فوم های شانه تخم مرغی را بر روی فوم های ساده محکم کنید (از محکم بودن فوم ها و عدم جدا شدن آنها اطمینان حاصل کنید و از فوم هایی استفاده کنید که ریزش ابر و یا پوسته پوسته شدن ندارند) توجه کنید فاصله بین خروجی هوای دستگاه ها با دیواره های پوشیده از فوم رعایت شده باشد تا گرمای دستگاه ها باعث آتش سوزی نشود این فاصله را می توان با توجه به محیطی که دستگاه ها در آن قرار دارند و سیستم سرمایشی آنها با آزمایش و خطا بدست آورد.

 

کاهش صدای دستگاه ماینینگ

 

                                              کاهش صدای دستگاه ماینینگ                                  

آماده سازی سیستم خنک کننده ماینر ها:

حال باید دریچه های گردش هوا را آماده کنیم ، برای اینکار مجددا از فوم های تخم مرغی استفاده خواهیم کرد ، راحترین کار استفاده از ورقه های گالوانیزه یا mdf برای ساخت کانال هوا می باشد که در این روش شما قبل از بهم متصل کردن ورقه ها ابتدا سطح داخلی آنرا با فوم های تخم مرغی محکم بپوشانید، این بخش یکی از مهمترین بخش های کار می باشد که باید کاملا از محکم بودن فوم های تخم مرغی بر روی ورقه ها اطمینان حاصل کنیم چون در صورت کنده شدن فوم ها و مسدود شدن راه گردش هوا احتمال سوختن دستگاه ها به شدت افزایش می یابد. حال دستگاه خنک کننده خود را در اتاق یا فارم خود روشن کنید و استارت شروع به کار دستگاه ها را بزنید و نتیجه را ببینید.

در صورتیکه تعداد دستگاه های شما کم  باشد، می توانید ساخت جعبه های صدا گیر را با استفاده از فوم ساده و حتی ترکیب فوم تخم مرغی در دستور کار خود قرار دهید.

توجه کنید حتما در جعبه های صدا گیر، ورودی هوا بزرگتر و به یک منبع خنک کننده نزدیک باشد تا هوای خنک را به راحتی وارد جعبه کند ( با توجه به تعداد فن ها و سایز متغییر دستگاه ها لطفا از اندازه های مناسب برای ساخت جعبه استفاده کنید )

استفاده از روغن مینرال:

یکی از راهکار های اساسی برای کاهش صدای دستگاه های ماینینگ، استفاده از روغن مینرال است.  بدین صورت که برای خنک کاری و انتقال حرارت، به جای استفاده از فن های دور بالا و پر سر و صدا از استخر روغن مینرال و رادیاتور استفاده می شود. به این ترتیب صدای فن ها حذف میگردد و فقط صدای فن رادیاتور را داریم که به مراتب کمتر از صدای فن های دور بالا است.

استفاده از این روش شاید کاربردی و اصولی باشد ولی حساسیت های خاص خود را دارد. از جمله اینکه در صورت استفاده از روغن های غیر استاندارد و اجرای غیر اصولی، می تواند تبعات زیادی از جمله سوختن دستگاه و حتی آتش سوزی را به همراه داشته باشد. از طرفی اجرای صحیح این روش نسبت به روش های بالا بسیار هزینه بر است. نکته مثبت در این روش، کارایی آن در مناطق مرطوب است. اگر قصد ماینینگ در مناطق مرطوب را دارید، راه کار اساسی استفاده از این روش است. البته توصیه میکنیم اجرای کار را حتما به کارشناسان متخصص بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *