اخبار

بررسی Antminer Z9 ؛ چگونه به ماینینگ Zcash بپردازیم؟

بررسی Antminer Z9 ؛ چگونه به ماینینگ Zcash بپردازیم

بررسی Antminer Z9 ؛ چگونه به ماینینگ Zcash بپردازیم:

امروز می خواهیم به بررسی Antminer Z9 بپردازیم که یکی از جدیدترین ماینرهای ASIC از شرکت Bitmain است و برای استخراج هر ارزی که روی الگوریتم Equihash قابل ماین است به کار می‌رود. ارزهایی مثل Zcash، Zclassic و  Zen Cash جزء این دسته از ارزها هستند. این ماینر توسط منتقدان بررسی و تست‌شده است، مشخصات کامل آن نیز روی سایت شرکت Bitmain موجود است البته هیچ‌چیز جای آزمایش عملی ماینرها را نمی‌گیرد.

در بررسی Antminer Z9 ابتدا به سراغ تنظیماتش می رویم. تنظیمات این ماینر دقیقاً مثل دیگر ماینرهای ASIC همین شرکت انجام می‌شود؛ آدرس پول (Pool) خود را در قسمت اطلاعات والت (کیف پول) تایپ می‌کنید و دیگر هیچ. یکی از کسانی که این ماینر را آزمایش کرده آن را به Flypool وصل کرده تا بتواند Zcash استخراج کند.

1

بررسی Antminer Z9 ؛ چگونه به ماینینگ Zcash بپردازیم

پس از انجام تنظیمات، این ماینر کار خود را به‌سرعت شروع می‌کند. اتصال به ماینینگ پول (mining pool) تقریباً 7 تا 10 دقیقه طول می‌کشد که نسبت به دیگر ماینرها مثلاً Antminer E3 خیلی سریع‌تر است.

نتایج  عملی بررسی Antminer Z9 توسط منقدان:

  • 42Kh/s (42 کیلو هش در ثانیه)
  • 1000 وات توان مصرفی

اگر با ماینرها کار کرده باشید می‌دانید در Antminer Z9 mini این قابلیت وجود داشت که با اورکلاک (overclock) کردن می‌توانستید میزان نرخ هش (hashratevh) را تا 50 درصد بالاتر ببرید. با این کار مدت‌زمان لازم برای بازگشت سرمایه کاهش چشمگیری دارد. متأسفانه Bitmain این گزینه را در این نسخه جدید حذف کرده است؛ بنابراین تنها دو راه برای اورکلاک کردن پیش روی ماینرها است:

  • حالت Balance که تنظیمات پیش‌فرض است و 500 مگاهرتز خروجی دارد.
  • حالت Turbo که قابلیت اورکلاک دارد و خروجی آن برابر با 550 مگاهرتز است.

در حالت تور بو و با استفاده از قابلیت اورکلاک نتایج به این صورت است:

  • 50 کیلو هش در ثانیه
  • 1100 وات

بررسی Antminer Z9 ؛ چگونه به ماینینگ Zcash بپردازیم

آزمایش‌کنندگان به هنگام بررسی Antminer Z9 سعی کردند این ماینر را با استفاده از کد اچ‌تی‌ام‌ال اورکلاک کنند که نتیجه‌ای نداشت و ماینر به‌طور خودکار به تنظیمات اولیه برگشت. همچنین سعی کردند فایل تنظیمات پیکربندی CGminer را تغییر دهند که بازهم در این ماینر از آن پشتیبانی نمی‌شود.

در حال حاضر ماینرهایی که روی الگوریتم equihash کار می‌کنند سودآورترین ماینرهای موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code