آموزشی

فرآیند استخراج و شرح وظیفه ماینرها در حفظ امنیت بلاک چین

فرآیند استخراج و نقش ماینرها در آن

فرآیند استخراج در هر ارز دیجیتالی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. برخی ارزها قوانین پیچیده‌تری نسبت به دیگران دارند اما وقتی تصمیم گرفتید در کدام‌یک کارکنید دیگر جای نگرانی نیست چون می‌دانید برای انجام فرآیند استخراج چقدر باید زمان و هزینه صرف کنید.

ماینرها، صرف‌نظر از اینکه چه ارزی را انتخاب کنند باید روی بلاک چین کار کنند تا بتوانند فرآیند استخراج را به‌طور موفقیت‌آمیز انجام دهند. فناوری بلاک چین باعث می‌شود اغلب ارزهای دیجیتال بتوانند فعالیت کنند و آن‌ها را با دنبال کردن تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه ایمن نگه می‌دارد. هر زمان که در هر یک از این شبکه‌ها به تبادل پول می‌پردازید پس از چند دقیقه می‌توانید تراکنش خود را در بلاک چین ببینید.

وقتی یک کاربر به شبکه‌ی ارز دیجیتالی خاصی می‌پیوندد، آدرسی یکتا دریافت می‌کند که در حقیقت هویت او در بلاک چین است و باعث می‌شود راحت‌تر بفهمد چه تراکنش‌هایی در شبکه متعلق به اوست.

به‌علاوه هر کاربر یک زنجیره مختص به خود دارد که می‌تواند در آن به انجام تراکنش‌ها بپردازد. هر زنجیره می‌تواند تعداد مشخصی تراکنش در خود جای دهد. مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا زنجیره کامل شود به فعالیت کاربر در شبکه بستگی دارد.

وقتی زنجیره پُر شد لازم است به بلاک چین شخصی کاربر و بلاک چین اصلی شبکه بپیوندد. قبل از اینکه این فرآیند عملی شود ماینرها باید آستین‌ها را بالا زده و دست‌به‌کار شوند.

اگر زنجیره به بلاک چین متصل شود اطلاعات شخصی کاربر در آن ظاهر می‌شود. این لقمه‌ی چرب و نرمی برای هکرهاست تا بتوانند اطلاعات شخصی کاربران را ببینند و آن‌ها را بدزدند. قاعدتاً اگر چنین اتفاقی بیفتد هیچ کاربری به شبکه اعتماد نمی‌کند.

ماینرها در شبکه فعالیت می‌کنند تا اطلاعات کاربران ایمن نگاه داشته شود. آن‌ها این کار را با دریافت اطلاعات موجود در زنجیره‌ها و تبدیل آن به کدی یکتا انجام می‌دهند. اگر ماینرها فرآیند استخراج را کامل انجام دهند اطلاعات مرتبط با کاربران در شبکه رمزگذاری شده و از چشم نامحرمان در امان می‌ماند. آن‌وقت گیر انداختن هکرها ساده می‌شود.

هر ارز دیجیتالی قوانین متفاوتی برای نوشتن این کدها دارد. سعی می‌کنم به‌طور ساده و روشن فرآیند استخراج را برایتان شرح دهم.

برای شروع لازم است در ابتدای کد تعداد خاصی صفر داشته باشید. اگر با داشتن این کد، تراکنش انجام نشد آنگاه ماینرها اطلاعات بیشتری فراهم می‌کنند تا فرآیند استخراج موفقیت‌آمیز باشد البته به‌شرط اینکه اطلاعات مرکزی موجود در بلاک چین را با این کد تغییر ندهند. همچنین لازم است کدی تصادفی و متشکل از عدد و حروف نیز داشته باشید که به یکدیگر وابسته‌اند یعنی اگر یک کاراکتر در کد تغییر کند بقیه کاراکترها هم‌تغییر کنند.

این زنجیره باید با بقیه بلاک چین هماهنگ باشد.

اگر یک‌چیز در زنجیره جدید شما تغییر کند باید تمام کاراکترهایی را که در بلاک چین بعدی وجود دارد تغییر دهد. این کار انجام فرآیند استخراج را مشکل می‌کند اما مزیتی که دارد این است: اگر کسی چیزی را در بلاک چین تغییر دهد همه می‌فهمند کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است چون بقیه کد هم‌تغییر می‌کند.

فرآیند استخراج و نقش ماینرها در آن

الگوریتم انجام ماینینگ

همان‌طور که می‌بینید فرآیند استخراج و ایجاد کد برای هر زنجیره ریزه کاری‌های زیادی دارد. دقیقاً به همین دلیل است که ماینینگ می‌تواند کار سودآوری باشد. هرقدر ارز دیجیتال اعضای بیشتری داشته باشد انجام فرآیند استخراج و کدگذاری نیز سخت‌تر خواهد شد؛ پس برای اینکه بتوانید یکی از این کدها را بسازید به تجهیزات بیشتری نیاز دارید. اگر یاد بگیرید چگونه ارز دیجیتالی جدیدی را رمزگذاری کرده و در انجام آن استاد شوید می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. شاید راهی بهتر از این برای انجام فرآیند استخراج و رسیدن به حداکثر سودآوری ممکن نباشد. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا راه بهتری می‌شناسید؟ لطفاً در قسمت نظرات اعلام کنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code