اخبار

ماینر اتریوم Antminer E9 توسط بیت مین معرفی شد

بیت مین بعد از مدت ها بالاخره جدیدترین نسل ماینر اتریوم خود یعنی ماینر Antminer E9  را معرفی کرد ، این ماینر را میتوان قدرت مند ترین ماینر جهان با قدرت پردازش 3000 مگاهش (معادل 3 گیگاهش) دانست.

در 24 آپریل 2021 شرکت بیت مین طی یک توئیت بصورت تیزر ویدئویی این ماینر را معرفی نمود.این دستگاه در حال حاضر برای فروش نمیباشد و قیمت ماینر E9 همچنان در هاله ای از ابهام است.

بر اساس برخی گمانه زنی ها بین 20.000 دلار تا 30.0000 دلار تخمین زده میشود.البته بهترین زمان برای خرید همیشه قبل از ارائه رسمی میباشد.

به اندازه 32 عدد کارت گرافیک RTX 3080 

 

در ویدئو معرفی انت ماینر E9 روی این نکته بسیار تاکید شده است که  Antminer E9 قادر است به اندازه ی 32 عدد کارت گرافیک RTX 3080 قدرت پردازش برای استخراج اتریوم داشته باشد! در مشخصات معرفی شده، با یک اسیک ماینر   3000 مگاهش (معادل 3 گیگاهش) و توان مصرفی 2556 وات ، روبرو هستید.در واقع این دستگاه ادامه دهنده ی نسل قبلی یعنی ماینر بسیار خوش نام و پرطرفدار Antminer E3 میباشد!

با توچه به بحران جهانی چیپ ست ها ، احتمالا بیت مین خودش دست به کار شده و مثل همیشه از ریزپردازنده های اختصاصی برای ماینر E9 استفاده نموده است.البته در حال حاضر وب سایت شرکت Bitmain هیچگونه جزئیاتی از این دستگاه ارائه نداده است.

قویترین ماینر اتریوم جهان 

 

در حالی که شرکت اینوسیلیکون چند ماه پیش ماینر A11 Pro را با قدرت پردازشی 2000 مگاهش/ثانیه معرفی نمود و احتمال عرضه آن تا خرداد و تیرماه 1400 همچنان در هاله ای از ابهام است ، شرکت بیت مین با معرفی این دستگاه قصد دارد لقب قویترین استخراج کننده ی اتریوم را به خود اختصاص دهد !

درآمد ماینر E9

در حال حاضر Antminer E9 میتواند روزانه نزدیک به 320 دلار اتریوم استخراج نماید که رقمی رویایی و صد البته وسوسه بر انگیز میباشد! اما میبایست صبر کرد و دید چه زمانی قرار است این دستگاه روانه ی بازار شود .البته بسیاری نگرانی هایی از اتمام پروژه استخراج اتریوم دارند که میتوان گفت این نگرانی ها بدلیل گستره ی استخراج ارزهای مختلف در الگوریتم EThash ، بی اساس است.کاربران میتوانند در حال حاضر نیز روی ارزهایی نظیر ETH Classic و DubaiCoin و … سرمایه گذاری نمایند.

 

مشاهده ویدئو معرفی Antminer E9

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code