آموزشی

استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت چالش ماینرهای ASIC

موضوع موردبحث امروز ما استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت (Scrypt) است. فدرکوین (feathercoin)، دوژکوین (Dogecoin) و لایت کوین (Litecoin) از این نوع ارزهای دیجیتال‌اند.

به‌طورکلی استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت یا هر ارز دیگر با سه هدف اصلی انجام می‌شود:

  • اولین هدف، ارائه خدمات پشتیبانی در شبکه ارزهای دیجیتال است. با استخراج در حقیقت شبکه از خدمات پشتیبانی 24 ساعته بدون تعطیلی بهره‌مند می‌شود. این خدمات پشتیبانی در خود شبکه به اسم تأیید تراکنش‌ها شناخته می‌شود.
  • ماینر (استخراج‌کننده) به ازای خدمات پشتیبانی که ارائه می‌دهد پاداش کمی دریافت می‌کند. ماینرها قسمت کمی از ارزهای دیجیتال شبکه را هرچند روز یک‌بار به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.
  • به‌عنوان یک ماینر باید بتوانید هزینه‌های شخصی خود مثلاً هزینه‌ی تعمیر تجهیزات سخت‌افزاری و برق را حتی‌الامکان پایین نگه‌دارید.

برای شروع استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت به چه چیزهایی نیاز دارید

در این مقاله در مورد تجهیزات مقدماتی موردنیاز برای انجام استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت صحبت می‌کنیم. اصلی‌ترین لوازم موردنیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت مثل فدرکوین (feathercoin)، دوژکوین (Dogecoin) و لایت کوین (Litecoin) شامل موارد زیر است:

یک کیف پول برای نگه‌داری آن‌ها:

این کیف محل ذخیره‌سازی تمام درآمدهایی است که از طریق استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت یا هر نوع دیگری به دست می‌آورید. می‌توانید هر زمان که مایل بودید آن را با ارز فیات (ارزهای بی‌پشتوانه مثل دلار، ریال و …) مبادله‌کنید.

استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت

مجموعه سخت‌افزاری استخراج:

با داشتن این مجموعه شروع استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت برایتان راحت‌تر می‌شود. پکیج‌های سخت‌افزاری رایگانی وجود دارد که هزینه‌هایتان را پایین نگاه می‌دارند.

در یک Mining Pool عضو شوید:

Mining Pool گروهی متشکل از ماینرهاست که رایانه‌هایشان را باهم به اشتراک می‌گذارند تا به کدهای موردنیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت (یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری) دست پیدا کنند. این باعث می‌شود درآمد پایدارتری نسبت به وقتی داشته باشند که همه کارها را خودشان انجام می‌دهند.

عضویت در یک صرافی آنلاین:

با این کار می‌توانید ارزهای دیجیتال به‌دست‌آمده از استخراج را به پول نقد تبدیل کنید.

اتصال قوی اینترنت:

قطعاً نمی‌خواهید بین به دست آوردن کد اتصال اینترنتتان قطع شود. اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد با سرعت 2 مگابایت در ثانیه یا بیشتر شروع کنید.

مکان مناسب برای کار:

بهترین مکان زیرزمین است اما به‌شرط اینکه خنک باشد و امکان تهویه هوا نیز در آن وجود داشته باشد.

رایانه‌ای خوب:

می‌توانید از رایانه معمولی خودتان برای این کار استفاده کنید؛ در این صورت انجام کارهای دیگر با این رایانه سخت می‌شود. توصیه می‌کنیم یک رایانه جدا برای کار استخراج داشته باشید.

کارت گرافیک ATI:

با توجه به نوسانات ارز تخمین هزینه تعمیر این کارت کمی مشکل است. بهترین کار این است که هر زمان که مایل به تعمیر آن بودید قیمت بگیرید. می‌توانید برای آشنایی با مدل‌های موجود این برند به آمازون سر بزنید. این کارت گرافیک هسته مرکزی کار شماست.

فن مناسب:

کار استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت یا به‌طورکلی هر ارز دیجیتال دیگر می‌تواند انرژی زیادی از رایانه‌تان بگیرد پس لازم است فنی نصب کنید تا آن را خنک نگاه دارد و دمایش بیش‌ازحد بالا نرود.

یک سؤال باقی می ماند و آن این است که اصلاً چرا ارزهایی مثل لایت کوین از اسکریپت استفاده می کنند؟

برنامه نویسان لایت کوین از اسکریپت استفاده کردند تا سخت افزارهای ASIC نتوانند ارزهای دیجیتال مبتنی بر آن را استخراج کنند. سخت افزارهای ASIC بسیار قدرتمند تر از کارت های گرافیک و پردازشگرهای مرکزی هستند و در هر ثانیه بلوک های بیشتری کشف می کنند؛ در نتیجه کسانی که قدرت تعمیر این سخت افزارها را ندارند نمی توانند درآمد خوبی داشته باشند اما ماینرهایی که سرمایه تعمیر ASIC را دارند قسمت اعظم کار را به عهده می گیرند.

اسکریپت خلق شد تا ماینرهای ASIC نتوانند ارزهای مبتنی بر آن ها را استخراج کنند اما این مقاومت شکسته شد چون سخت افزارهای ASIC جدیدی تولید شدند که قادر به استخراج ارزهای دیجیتال اسکریپت هم بودند. در نتیجه ماینرهایی که از CPU یا GPU استفاده می کنند هنوز هم نمی توانند به اندازه ی ماینرهایی که ASIC دارند درآمد کسب کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code