آموزشی

نحوه استخراج اتریوم

ماینرها، بیشترین نقش را در شبکه اتریوم دارند و خیال شما را از فعالیت درست شبکه آسوده می سازند؛ با این حال هنوز بسیاری از افراد اطلاع چندانی از ماینرها ندارند. کاربران تازه کار در زمینه ارزهای دیجیتال مخصوصا اتریوم، بر این عقیده اند که برای استخراج و تولید اتریوم، نیاز به یک مدیریت مرکزی می باشد. این باور کاملاً صحیح است، اما تنها نمی توان به این مورد بسنده کرد. تکین ماینر در این مقاله به نحوه استخراج اتریوم می پردازد.

استخراج اتریوم

 

استخراج اتریوم

در هر بار استخراج اتریوم، به ازای هر بلوک ماین شده، 5 اتر تولید خواهد شد. استخراج علاوه بر تولید اتر دارای مزایای دیگری نیز می باشد. همان طور که می دانید در سیستم بانکداری، بانک ها امر کنترل تراکنش های مالی و نیز ذخیره اموال را به عهده دارند، همچنین از ایجاد تخلفات مالی و تولید اسکناس های تقلبی جلوگیری می نمایند. با این حال با ایجاد و توسعه بلاک چین، این نظام جای خود را به سیستم الکترونیکی نوین داد.

 

اتریوم در تکین ماینر

نظام جدید مالی، وابسته به یک قدرت مرکزی نمی باشد، پس باید امنیت آن تضمین گردد تا تخلفی صورت نگیرد. در سیستم اتریوم، تضمین درستی و امنیت تراکنش ها، به وسیله استخراج اتریوم صورت می پذیرد. در واقع می توان گفت که ماینر ها در درست بودن تراکنش های شکل گرفته، به یک اجماع کلی می رسند.

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

استخراج اتریوم چگونه انجام می گیرد؟

در حال حاضر می توان گفت که پروسه استخراج اتریوم شبیه به بیت کوین انجام می شود، به این صورت که برای هر بلوک از تراکنش ها ماینرها به واسطه ریزپردازنده ها  سریعاً ارزیابی را با استفاده از محاسبات ریاضی حدس می زنند، تا اینکه در نهایت به حل مسئله منجر می گردد. در واقع ماینرها میزان تولید بلوک را از طریق یک تابع هَش کنترل و اجرا می کنند.

ماینر

ماینر

این مکانیزم بسیار جالب می باشد، به این صورت که اگر ماینری، هَشی را پیدا کند که با هدف مطابقت داشته باشد، آن ماینر جایزه ای در قالب اتر دریافت می کند. در این پروسه اگر مثلاً ماینر شماره 1 هَش مربوط به بلاک را پیدا کرده باشد، ماینر 2 از آن کار متوقف شده و به دنبال پیدا کردن هَش بعدی می رود به نوعی می توان گفت در توالی هم و به صورت متصل فعالیت می کنند.

الگوریتم ماینینگ

با توضیحات داده شده می توان گفت که امکان آن که یک ماینر اقدام به تقلب نماید، بسیار دشوار می باشد و احتمال این که به فریب مکانیزم اقدام شود، نزدیک به صفر است؛ به همین خاطر  به حل مسئله در استخراج اتریومProof of work  یا اثبات کار گفته می شود. در هر استخراج اتریوم، یک ماینر بین 12 تا 15 ثانیه موفق به پیدا کردن بلوک می شود. در حال حاضر دستگاه های ASIC مختلف برای استخراج اتر در بازار موجود است. مجموعه تکین ماینر تمامی دستگاه های به روز را در کمترین زمان ممکن در اختیار کاربران گرامی خود قرار می دهد. جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب مجموعه تماس به عمل آورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *