مقایسه ماینرها

چگونه می توان بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کرد؟

چگونه می توان بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کرد؟

برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنید، باید به یک سری نکات توجه کنید و همچنین آن ها را در نظر داشته باشید. در این قسمت از مقاله ما قصد داریم تا درباره این نکات با شما عزیزان گفتگو کنیم تا شما نیز با آموختن آن ها بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همانطور که گفتیم، شما نمی توانید با مطالعه بهترین دستگاه ماینر در این مقاله، خیال کنید که واقعا بهترین دستگاه برای شما همین ها هستند. ممکن است هر کدام از این ماینر ها برای کار شما بهترین نباشد. شما باید با توجه به استراتژی و قوانینی که برای خود تعریف کرده اید، بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید به گونه ای دیگر برایتان بگوئیم.

1- قدرت دستگاه :

هر دستگاه  یک قدرت مخصوصی دارد. همانطور که می دانید قدرت دستگاه های ماینر و یا هش آن ها مقدار متفاوتی دارد. هر  یک قدرت و یک اندازه هش ریت برای استخراج رمز ارز ها دارد. هر چه هش ریت دستگاه  شما بالاتر باشد، میزان رمز ارزی که دستگاه ماینر شما استخراج می کند بیشتر است و شما زودتر می توانید به نقطه به سر به سر خود نزدیک شوید. اگر درباره نقطه سر به سر اطلاعاتی ندارید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید چراکه در ادامه به صورت کامل درباره نقطع سه به سر توضیحات کاملی ارائه داده ایم.

اگر دستگاهی انتخاب کنید که قدرت بالایی داشته باشد، زودتر می توانید به سرمایه اولیه خود برسید اما باید به این موضوع دقت کنید که این نوع ماینر قیمت بسیار بالایی نیز دارد. پیشنهاد ما این است که با جمع آوری لیست ماینر های بهینه، اقدام به انتخاب یکی از آن ها کنید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا ماینر های بهینه؟
ماینر های بهینه، در کنار قدرت بالایی که دارند، مصرف کمتری دارند و بهتر می توانند برای درآمد زایی مفید باشند. در ادامه نیز درباره این موضوع بیشتر با شما گفتگو خواهیم کرد.

2- قیمت دستگاه :

هر ماینر بسته به پردازنده ها و همچنین امکاناتی که دارد، قیمت متفاوتی نیز دارند. برای مثال، هر چه هش ریت و یا قدرت بالاتری داشته باشد، قطعا پردازنده های بهتری در آن بکار رفته است. در نتیجه این موضوع باعث قیمت بسیار زیاد آن ها نیز می شود. توجه داشته باشید.

که هر چه قیمت دستگاه های  بالاتر برود، رسیدن به نقطه سر به سر آن نیز طولانی تر می شود. به این موضوع توجه داشته باشید.اگر بتوانید یک برنامه ریزی منظم و همچنین یک استراتژی درست برای خود داشته باشید، قطعا می توانید بهترین ماینر را با بهترین قیمت انتخاب کنید.

3-رسیدن به نقطه سر تا سر:

نقطه سر به سر بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه ای کنید. نقطعه سر به سر به معنای مدت زمان رسیدن به سرمایه اولیه تان می باشد. یعنی اگر شما برای راه اندازی یک فارم 200 میلیون هزینه کرده باشید، مدت زمانی که طول می کشد تا شما به آن 200 میلیون برسید نقطع سر به سر نام دارد. سعی داشته باشید تا دستگاه هایی را انتخاب کنید که مدت زمان رسیدن به نقطه سر به سر برایتان تایم کمتری داشته باشد.

4- مصرف دستگاه:

مصرف برق ماینر، از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید. مقدار برق مصرفی هر ماینر متفاوت است و هرچه ماینر شما بیشتر برق مصرف کند هزینه های زیادی به گردن ماینر می افتد و ماینر باید هزینه های زیادی بپردازد. سعی داشته باشید که به این موضوع توجه ویژه ای کنید چراکه این موضوع باعث می شود تا خرج های اضافه شما بسیار کمتر شود.

 

معرفی کمپانی های معروف سازنده دستگاه های ماینر:

همانطور که می دانید در حال حاضر، کمپانی های زیادی وجود دارند که دست به تولید دستگاه های  زده اند و ماینر های مختلفی را روانه بازار کرده اند. در بین تمامی این کمپانی ها، چندین کمپانی وجود دارد که معروف هستند و در بازار با یکدیگر رقابت می کنند. در این قسمت قصد داریم همانطور که گفتیم، کمپانی های معروف را برایتان شرح دهیم و در انتها مقایسه ای بین  این کمپانی ها داشته باشیم.

کمپانی های معروف سازنده دستگاه ماینر عبارت اند از:

1-کمپانی بیت مین ” Bitmain ” :

دستگاه ماینر

کمپانی بیت مین و یا Bitmain یکی از معروف ترین کمپانی های حال حاضر می باشد که شما می توانید از ماینر های آن برای استخراج رمز ارز ها استفاده کنید. احتمالا نام کمپانی بیت مین را در دستگاه های ماینر با عبارت ” انت ماینر یا AntMiner ” دیده باشید. انت ماینر نام دستگاه های ماینر بیت مین می باشد. این کمپانی دستگاه های  بسیاری تولید کرده است و در زمان نگارش این مقاله، بهترین دستگاه های موجود برای این کمپانی می باشد. به جرات می توان گفت که کمپانی بیت مین در حال حاضر در بین تمامی کمپانی ها رتبه اول را دارد و نسبت به باقی کمپانی ها فعال تر است. بیت مین در سال 2013 توسط دو فرد با نام های ” Jihan Wu ” و ” Micree Zhan ” تاسیس شد. از همان ابتدا که دستگاه های ماینر این کمپانی وارد بازار ارز های دیجیتال شد، توانست به راحتی رتبه بگیرد و خیلی زود بر سر زبان ها بی افتد.

 

2- کمپانی میکرو بی تی ” MicroBT ” :

دستگاه ماینر

کمپانی میکرو بی تی، از دیگر کمپانی های موفقی است که توانسته طرفدار های زیادی را به سمت خود جذب کند. میکرو بی تی نام اصلی این کمپانی می باشد و نام تجاری آن که نام دستگاه این کمپانی نیز می باشد، واتس ماینر یا WhatsMiner است. حال که متوجه این موضوع شدید، احتمالا نام ماینر های این کمپانی را زیاد شنیده اید. این کمپانی توسط فردی با نام یانگ زئوکسین تاسیس شد. اگر بخواهیم بین این کمپانی و کمپانی بیت مین یک مقایسه حدودی انجام دهیم، باید بگوئیم که کمپانی بیت مین بهتر از این کمپانی می باشد.

 

3- کمپانی اینوسیلیکون ” Innosilicon ” :

دستگاه ماینر

این کمپانی در سال 2006 تاسیس شد. وقتی کمپانی اینوسیلیکون تاسیس شده بود، هنوز ارز های دیجیتال وارد بازار نشده بودند و این کمپانی نیز تنها اقدام به تولید تراشه های پردازشی می نمود. از زمان خلقت رمز ارز ها به بعد، این کمپانی اقدام به تولید دستگاه های ماینر نیز کرد و در کنار باقی کمپانی ها بهترین دستگاه ها را تولید کرد.

اگر دستگاه های ماینر را بشناسید، این کمپانی یکی از دیگر کمپانی های معروف تولید دستگاه های ماینر می باشد. به گفته برخی از سایت های خارجی، این کمپانی با تولید دستگاه های  بهینه بیت کوین و لایت کوین معروف شده است چراکه توانست با این ماینر ها کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.

 

 

4- کمپانی چیتا ماینر ” CheetahMiner ” :

دستگاه ماینر

کمپانی چیتا ماینر نیز از جمله کمپانی هایی است که دست به تولید دستگاه های ماینر مختلفی زده است و وارد بازار رقابت با دیگر کمپانی ها نیز شده است. متاسفانه اطلاعات دقیقی از این کمپانی در دست نیست اما باید بگوئیم که این کمپانی با چندین کمپانی دیگر تقریبا در یک رده می باشند و رقابت چندانی در بین کمپانی چیتا  با کمپانی های پیشتر وجود ندارد. کمپانی چیتا ، دستگاه های  زیادی را تولید کرده است و به واسطه این کار توانست کمی جلو بیفتد. شما می توانید با کمی جستجو در سایت زوم ارز به راحتی با برخی از دستگاه های  کمپانی چیتا ماینر آشنا شوید.

 

مقایسه دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

دستگاه ماینر

همانطور که گفتیم، در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نسبت به بررسی دو دستگاه ماینر معروف بپردازیم. دستگاه ماینر S9 از ماینرهای معروف و قدیمی کمپانی بیت مین می باشد. اگر تا به حال نام این ماینر را شنیده باشید قطعا می دانید که این ماینر طرفداران بسیاری دارد. از مدل S9 کمپانی بیت مین چندین قدرت عرضه کرده است. یعنی شما می توانید این ماینر را با قدرت های مختلف تهیه کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا دستگاه  S9 با قدرتی معادل 12.5 تراهش را در کنار دستگاه ماینر M3 با قدرتی معادل 12 تراهش را مقایسه کنیم. همانطور که می بینید هر دو ماینر قدرتی تقریبا یکسان دارد و شما می توانید به راحتی یکی را انتخاب و از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا مقایسه این دو ماینر را مطالعه کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

مقایسه کنترل برد دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3:

هر دو دستگاه از کنترل برد های مختلفی استفاده می کنند. اطلاعات دقیقی از کنترل برد های این دو ماینر در دست نیست اما تا کنون خرابی های پی در پی در کنترل برد دو ماینر گزارش نشده است. همانطرو که می دانید اکثر خرابی دستگاه های ماینر از قسمت کنترل برد رخ می دهد که خوشبختانه این ماینر در حال حاضر به این شکل نمی باشد.

 

مقایسه منبع تغذیه دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3:

مصرف برق دستگاه ماینر Anrminer S9 برابر با 1225 وات است و مصرف برق دستگاه WhatsMiner M3 برابر با 2000 وات می باشد. همانطور که مشاهده می کنید، دستگاه  Anrminer S9 با وجود اینکه نسبت به دستگاه WhatsMiner M3 قدرت بیشتری دارد، اما مصرف برق کمتری دارد. با توجه به این موضوع، می توان گفت که  Anrminer S9 تقریبا در مصرف برق به صرفه است و می توان به نوعی از آن به عنوان یک دستگاه ماینر بهینه یاد کرد.

 

مقایسه پردازنده دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3:

دستگاه Anrminer S9 از پردازنده ای با نام BM1387 استفاده می کند و همچنین این  در خود سه پردازنده جای داده است. اگر درباره این پردازنده اطلاعاتی ندارید، کمی در گوگل جستجو کنید. تقریبا می توان گفت که این پردازنه یک پردازنده قدرتمند می باشد و می تواند نیاز شما را در مقابل قدرت ذکر شده برطرف کند.

اما دستگاه  WhatsMiner M3 از پردازنده ای با نام SMTI 1700 تولید شده است و این ماینر نیز از سه پردازنده استفاده می کند. اگر با این پردازنده نیز همانند پردازنده دستگاه ماینر Anrminer S9 آشنا نیستید، بهتر است تا کمی در گوگل جستجو کنید تا اطلاعات کاملی درباره این پردازنده به دست بیاورید. اما به طور کلی باید بگوئیم که هر یک از پردازنده های خوبی استفاده کرده اند.

 

مقایسه قیمت دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3:

از لحاظ قیمتی اگر بخواهیم به این دو ماینر نگاه کنیم، قیمت دستگاه  S9 کمتر از M3 می باشد اما در مجموع هر دو ماینر در یک رده قیمتی هستند. اگر قصد خرید هر کدام از این دو  را دارید، درباره اطلاعات آن ها بیشتر بخوانید تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

 

نتیجه گیری مقایسه ماینرها:

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، دو دستگاه  Anrminer S9 و WhatsMiner M3 را با هم مقایسه و همچنین درباره کمپانی های معروف با شما گفتگو و آن ها را با یک دیگر مقایسه کردیم. با توجه به گفته های فوق، در نهایت همانطور که گفتیم نتیجه میگیریم که دستگاه  Anrminer S9 بهینه تر از دستگاه WhatsMiner M3 می باشد و شما می توانید از این  استفاده کنید.

توجه داشته باشید که تنها به این مقاله اعتماد نکنید و بازهم به سراغ به دست آوردن اطلاعات بیشتری در این باره بروید و سپس اقدام به انتخاب کنید. در صورتی که با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و یا اینکه هنوز با مشکل مواجه هستید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ سوالات شما را بدهند. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا درباره هر کدام از دستگاه های فوق اطلاعات بیشتری به دست بیاورید تنها کافیست با جستجوی نام ماینر در سایت زوم ارز، به راحتی به اطلاعات آن دست پیدا و سپس آن را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *