آموزشی, تحلیل ماینینگ

میزان درآمد ماینرها و نحوه محاسبه درآمد ماینینگ

نحوه آموزش محاسبه درآمد ماینرها

علی رغم اینکه اخیراً در ایران قوانین سختگیرانه ای برای استخراج بیت کوین وضع شده است، اما هنوز هم افراد زیادی علاقه مند به ورود به این حوزه هستند و همواره به دنبال این هستند که بدانند میزان درآمد ماینینگ بیت کوین چقدر است؟ چه عواملی بر روی سودآوری استخراج بیت کوین تاثیرگذار است؟مطرح کردن چنین سوالاتی از سوی علاقه مندان ورود به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال ما را بر آن داشت تا مقاله ای در رابطه با درآمد استخراج بیت کوین تنظیم کنیم.

میزان درآمد ماینینگ

خیلی از افرادی که آشنایی چندانی با حوزه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ندارند و تنها چیزهایی درباره استخراج بیت کوین و ارزش بالای اپن ارز دیجیتال شنیده اند، تصور می کنند که تنها با زدن یک دستگاه به برق می توانند به راحتی مسیر ثروتمند شدن را طی کنند.

اما باید بگوییم که این تصور کاملاً اشتباه بوده و موفقیت در این حوزه نیز مانند هر فعالیت دیگری مستلزم انجام درست و حساب شده یک سری اقدامات بوده و بدون انجام آنها عملاً نمی توان درآمدی کسب کرد.

سودآوری و درآمد ماینینگ بیت کوین، یک درآمد ثابت و تضمین شده نبوده و تنها زمانی می توانید از آن کسب درآمد داشته باشید که ارزش بیت کوین های کسب شده بیشتر از مجموعه هزینه های پرداخت شده برای استخراج و یا همان ماینینگ بیت کوین باشد.

به عبارت دیگر می توانیم عمل استخراج بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال را یک نوع سرمایه گذاری تلقی کنیم که سودآوری شما، به عنوان یک ماینر و یا همان استخراج کننده رابطه مستقیمی با زمان بازگشت سرمایه (مدت زمانی که برای بازگشت پول سرمایه گذاری شده سپری می شود) دارد.پس با دقت تمامی نکات این مقاله را مطالعه نمایید و بر اساس آن برای سرمایه گذاری و خرید ماینر اقدام نمایید.

درآمد ماینرها آموزش سود ماینر

عوامل موثر بر میزان درآمد ماینینگ

عوامل متعددی بر میزان درآمد استخراج بیت کوین تاثیرگذار هستند که با بررسی هر کدام از آنها می توانیم به این نتیجه برسیم که آیا استخراج بیت کوین یک سرمایه گذاری سودآوری خواهد یا خیر؟

از جمله عوامل مهمی که میزان درآمد ماینینگ بیت کوین را تعیین می کنند، عبارت اند از:

·        قدرت و قیمت دستگاه استخراج: در سال هایی که بیت کوین به تازگی معرفی شده بود همه می توانستند به عنوان یک ماینر و تنها به وسیله کامپیوترهای شخصی خود، این ارز دیجیتال را استخراج نمایند.به عنوان مثال سال های پیش شما میتوانستید با یک لب تاپ نه چندان قوی روزانه یک بیت کوین استخراج نمایید! بله درست شنیدید ولی هیچکس باورش نمیشد روزی بیت کوین تا این اندازه ارزشمند شود که بخواهد دستگاه و یا کامپیوتر خود را در این راه قرار دهد.

اما با گذشت زمان و با سخت تر شدن استخراج بیت کوین و ارزهای دیگری نظیر اتریوم و  روی کار آمدن تراشه های ای سیک (ASIC)  که قدرت خیلی بالاتری نسبت به کامپیوترهای معمولی دارند، استخراج بیت کوین تنها با وسیله دستگاه های مخصوص ماینینگ مقرون به صرفه شد.قیمت دستگاه های ماینر بر اساس قدرت بالاتر در پردازش تعیین میشود.البته این تنها متغیر نیست و سایر متغیرها توضیح داده میشود.به عنوان نمونه ارزانترین دستگاه این روزهای بازار ماینر دستگاه واتس ماینر M3 میباشد با قیمت تقریبی 1 میلیون تومان و قدرت پردازش 12 تراهش  و گرانترین دستگاه ماینر بیت کوین با قدرت 110 تراهش ماینر Antminer S19 Pro میباشد با قیمت تقریبی 100 میلیون تومان ، در بین این دو دستگاه ده ها مدل دیگر قرار دارد که با قیمت های مختلف و درآمد و مصرف برق متفاوت.علاوه برای ماینرهای بیت کوین ، ماینرهای ارزهای دیگری نظیر زی کش و اتریوم نیز وجود دارد.شما می بایست با توجه به میران بودجه و آینده نگری خود یکی از این مدل ها را انتخاب نمایید.

·        میزان مصرف انرژی و هزینه های برق: استخراج بیت کوین برق بسیار زیادی مصرف می کند، از این رو قیمت برق یک منطقه تاثیر مستقیمی بر میزان سودآوری آن خواهد داشت.تعرفه ی برق به 4 دسته ی خانگی ، صنعتی ، تجاری و صادراتی تقسیم میشود.فارم های مجوز دار در دسته ی صادراتی قرار میگیرند.

·        قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال : با توجه به اینکه پاداش ماینرها در ازای شرکت در شبکه بلاک چین به صورت بیت کوین پرداخت می شود، قیمت آن تاثیر بسیار زیادی بر درآمد ماینینگ خواهد داشت.

·        سختی استخراج: شبکه بیت کوین با توجه به قدرت پردازش موجود، میزان سختی یافتن پاسخ معادلات را کم و زیاد می کند تا همه استخراج کننده ها بتواند به طور میانگین در مدت زمان ده دقیقه جواب درست را پیدا کنند.اگر بخواهیم سختی شبکه را به زبان ساده تر توضیح دهیم به این صورت است : یک معدن طلا را در نظر بگیرید که میزان مشخصی طلا برای استخراج دارد ، در این معدن اگر 10 معدن چی کار کنند به هر کدام روزانه 10 کیلوگرم طلا میرسید اما اگر 100 معدن چی کار کنند سهم هرکدام 1 کیلوگرم طلا میشود.اگر 1000 معدن چی مشغول باشند سهمشان کمتر و کمتر میشود.

در مورد شبکه بیت کوین دقیقاً همین مثال صدق میکند و هرچه تعداد ماینرها بیشتر باشد سهم کمتری روزانه به آن ها میرسد، به این فرآیند سختی شبکه میگویند.

حال هر چقدر که سختی استخراج بیشتر و قیمت بیت کوین پایین تر باشد، سودآوری این فعالیت (ماینینگ ) کاهش می یابد. در طول سال بر اساس برخی اتفاقات سختی شبکه کاهش یا افزایش می یابد ، به عنوان مثال در زمستان یا تابستان بدلیل افزایش یا کاهش قیمت برق در نقاط مختلف جهان تعداد ماینرها نیز کم و زیاد میشود.در ایران 4 ماه از سال برای فارم های مجوز دار ماینینگ بسیار محدود میشود.یعنی قیمت برق آنقدر افزایش می یابد که برای ماینرها نمیصرفد.

آموزش بدست آوردن درآمد و سود دستگاه ماینر

آموزش بدست آوردن درآمد و سود دستگاه ماینر

روش محاسبه درآمد ماینینگ

در حال حاضر شما می توانید به راحتی و با مراجعه به یک ماشین حساب ماینینگ میزان سودآوری خود را در این حوزه محاسبه کنید. این ماشین حساب ها با دریافت اطلاعات مرتبط با میزان برق مصرفی، تعرفه های برق و قدرت پردازش دستگاه ها میزان سودآوری ماینینگ را به صورت تقریبی محاسبه می کنند.

در تکین ماینر شما میتواند با مراجعه به صفحه درآمد دستگاه از میزان سودآوری دستگاه ها اطلاع پیدا کنید.در این صفحه تلاش شده پرطرفدارترین دستگاه ها قرار داده شود .اگر دستگاه مورد نظر خود را مشاهده نکردید کافیست طبق آموزش زیر اقدام نمایید.

آموزش استفاده از ماشین حساب تکین ماینر

در ماشین حساب سود استخراج  ارزهای مختلف جهت استخراج قرار داده شده است.همچنین این ماشین حساب به صورت اتوماتیک و لحظه ای تمامی متغیرها یعنی قیمت ارز دیجیتال ، قیمت دلار ، سختی شبکه ، هزینه برق را به روزرسانی میکند.

ورود به ماشین حساب تکین ماینرمحاسبه اتوماتیک سود اسیک ماینرها

1- انتخاب ارز دیجیتال :

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر

پس از ورود به صفحه با لیستی از ماینرها مواجه می شوید.ابتدا ارزی که قصد دارید درآمد ماینر آن را مشاهده کنید انتخاب کنید.به عنوان مثال در اینجا ارز بیت کوین را انتخاب میکنیم

2 – وارد کردن مشخصات دستگاه :

اگر در لیست دستگاه ها ، ماینر مورد نظر خود را پیدا نکردید به صورت دستی آن را وارد میکنید.به عنوان مثال ما قصد داریم دستگاه S19 Pro که از دستگاه های گران قیمت و پرچمدار میباشد را وارد کنیم.به صفحه ی مشخصات دستگاه Antminer S19 Pro می رویم. همانطور که مشاهده میکنید این ماینر دارای 110 تراهش و توان مصرفی 3250 وات میباشد.پس در صفحه محاسبه گر این اعداد را مطابق تصویر را وارد میکنید.

3 – انتخاب تعرفه برق :

در قسمت تعرفه برق از بین 4 گزینه یکی را بر اساس امکاناتی که دارید انتخاب میکنید.در اینجا تعرفه صنعتی به عنوان نمونه انتخاب میشود.

4 – انتخاب دکمه محاسبه :

پس از وارد کردن تمامی موارد کافیست روی دکمه ی محاسبه کلیک نمایید.کار تمام است.یک جدول بر اساس ساعت ، روز ، ماهانه و سالانه به شما نمایش داده میشود که همه چیز در آن مشخص شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *