آموزشی

میزان سودآوری ماینینگ برای مبتدی ها + نکاتی که قبل از شروع استخراج باید بدانید

میزان سودآوری ماینینگ

میزان سودآوری ماینینگ فلان ارز چقدر است؟ آیا ارزش وقتی را که می گذارم دارد؟ آیا بازگشت سرمایه دارد؟ چقدر طول می کشد تا هزینه‌های پرداخت‌شده را جبران کند؟ آیا میزان سودآوری ماینینگ این ارز آن قدر هست که بتوانم قید شغل اصلی خودم را بزنم و کلاً وارد این حیطه شوم؟

تمام این سؤالات برای کسانی که می‌خواهند شروع به استخراج ارزهای دیجیتال کند پیش می‌آید. اگر می‌خواهید پاسخ آن‌ها را بدانید با ما همراه شوید.

میزان سودآوری ماینینگ آنقدر هست که ارزش زمانی را که می‌گذارید داشته باشد؟

انجام ماینینگ نیاز به سرمایه دارد چون نمی‌توانید با رایانه شخصی‌تان اقدام به انجام این کارکنید. به رایانه، سخت‌افزار و چیزهای خاص دیگری نیاز دارید؛ پس اگر می‌خواهید میزان سودآوری ماینینگ برای شما آن‌قدری باشد که برایتان بصرفد بهتر است از قبل کمی سرمایه داشته باشید. اگر سخت‌افزار مناسب داشته باشید قطعاً لازم نیست به این فکر باشید که میزان سودآوری ماینینگ نسبت به زمان و هزینه‌ای که برایش صرف می‌کنید مقرون به صرفه هست یا نه!

اگر به ماینینگ به‌عنوان سرگرمی نگاه کنید می‌توانید به آن امیدوار باشید چون در بدترین حالت هم هرروز درآمد خواهید داشت. اگر در بستر ارزهای دیجیتالی که در اینجا به آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم کارکنید شاید بتوانید چند دلار در روز درآمد داشته باشید. اگر از ارزی استفاده کنید که هزینه استخراج آن حتی‌الامکان پایین باشد می‌توانید بخشی از هزینه‌هایتان را شاید در طول یک سال یا کمی بیشتر جبران کنید.

اگرچه در حال حاضر نمی‌توان به ماینینگ به‌عنوان شغل دوم نگاه کرد. برای اغلب کسانی که پول کافی برای تهیه تجهیزات خوب و دانش فنی کافی در این زمینه ندارند کار استخراج نمی‌تواند پشتوانه خوبی برای افزایش قابل‌توجه درآمد باشد.

لازم است هزینه‌های ماینینگ را با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کنید از قبل محاسبه کنید چون هزینه مصرف برق در کشورهای مختلف متفاوت است.

انتظارات معقول داشته باشید

میزان سودآوری ماینینگ آن‌قدر نیست که بتوانید به عنوان ضغل اصلی به آن نگاه کنید. اگر با چنین هدفی می‌خواهید کار ماینینگ را شروع کنید بهتر است کمی ارز دیجیتال بتعمیر و اجازه دهید در حسابتان بماند تا ارزش آن افزایش پیدا کند و در زمان مناسب آن را بفروشید. اگر هدفتان کمک به اداره شبکه ارزهای دیجیتال و پیشرفت این حوزه در فناوری است آنگاه ماینینگ راست‌کار خودتان است!

به‌عنوان یک ماینر همیشه باید از قبل حساب‌وکتاب کنید و ببینید چگونه می‌توانید هزینه‌ها را حتی‌الامکان پایین نگاه‌دارید.

برای افزایش میزان سودآوری ماینینگ بهترین کار این است که به ازای هر کیلووات در ساعت کمتر از یک دلار (مثلاً 0.11 دلار) بپردازید. همچنین لازم است یک رایانه قدرتمند هم تهیه کنید تا بتوانید با نرم‌افزارهایی که روی آن نصب می‌کنید به استخراج بپردازید. هرقدر هزینه‌هایتان را پایین‌تر نگه‌دارید، درآمد خالص استخراج بیشتر می‌شود.

حواستان باشد لازم است از قبل کمی سرمایه داشته باشید. مثلاً باید 4 کارت گرافیک AMD Radeon و 4 پردازنده ASIC داشته باشید تا بتوانید با تمام قدرت کار را شروع کنید. به‌علاوه لازم است ارزش ارز دیجیتالی که انتخاب می‌کنید را هم در نظر بگیرید.

میزان سودآوری ماینینگ

کارت گرافیک AMD Radeon

میزان سودآوری ماینینگ

ماینر ASIC

با این کار می‌توانید از قبل بدانید چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید؛ پس چرتکه‌ها را قبل از شروع ماینینگ بیندازید. ابتدا ببینید برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص چقدر باید هزینه کنید. بعد حساب کنید چقدر درآمد می‌توانید داشته باشید. با این کار می‌توانید بفهمید ماینینگ برایتان صرفه دارد یا نه؛ همچنین می‌دانید هرروز چقدر می‌توانید درآمد داشته باشید.

گاهی اوقات پیش می‌آید که ارز دیجیتالتان دچار افزایش قیمت می‌شود. اگر این اتفاق وقتی بیفتد که در شبکه‌ای به‌عنوان ماینر فعالیت دارید آنگاه می‌توانید هزاران دلار درآمد داشته باشید.

اگرچه این اتفاق شانسی است اما اگر قبل از انتخاب ارز دیجیتال به‌اندازه کافی تحقیق کرده باشید می‌توانید امیدوار باشید چنین اتفاقی بیفتد.

اگر می‌خواهید در این راه قدم بردارید لازم است توقعات واقع‌گرایانه داشته باشید. در شرایط فعلی بهتر است به کار استخراج به‌عنوان یک سرگرمی نگاه کنید تا اگر درآمدی داشت (هرچند کم) برایتان خوشحال‌کننده باشد تا اینکه قید کار وزندگی را بزنید و از صبح تا شب پای این کار بنشینید و در آخر هم پشیمان شوید. حتماً و قطعاً قبل از انتخاب ارز دیجیتال به‌اندازه کافی تحقیق کنید تا در دام کلاه‌برداران نیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code