آموزشی

ارز دیجیتال چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟

ارز دیجیتال چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟

ارز دیجیتال احتمالا موثرترین راه برای افزایش استقلال اقتصادی می باشد که تا حالا جهان به خود دیده است. اگر این اتفاق بیفتد، می تواند بسیاری از کشورها را از فقر بیرون بکشد، زندگی میلیونها نفر را بهبود بخشد و سرعت نوآوری در جهان را تسریع کند.

در این پست تلاش خواهم کرد که استقلال اقتصادی را توضیح دهیم و اینکه چرا مهم است و چگونه ارز دیجیتال می تواند آن را تغییر دهد.

استقلال اقتصادی چیست؟

استقلال اقتصادی معیاری برای اندازه گیری این است که شرکت افراد یک جامعه در اقتصاد به چه میزان ساده می باشد. و فاکتور هایی مانند موارد زیر دارد:

 • شروع یک کسب و کار به چه میزان ساده است
 • حقوق مالکیت اجباری است یا خیر
 • تجارت آزاد با کشور های دیگر
 • تنظیم کسب و کار
 • ثبات ارز
 • و…

سازمان های متعددی وجود دارند که کشور های جهان را از لحاظ استقلال اقتصادی رتبه بندی و امتیاز دهی می کنند. داده های نشان داده شده زیر توسط بنیاد هیرتیج و وال استریت ژورنال منتشر شده است. در اینجا رتبه بندی کشورهای بالا و پایین از فهرست 2016 را مشاهده می کنید.

با نگاه کردن به اسامی دو لیست، می توانید احساس کنید که چرا استقلال اقتصادی ممکن است مهم باشد، در اینجا راه دیگری برای مشاهده کردن آن است.

چرا استقلال اقتصادی مهم است؟

استقلال اقتصادی با تعدادی از نتایج مثبت در جامعه همبستگی دارد.

برخی از شما ممکن است انتظاردرآمد سرانه بالاتر، امید به زندگی و سواد آموزی را داشته باشید. اما استقلال اقتصادی با برخی از چیزهایی که ممکن است انتظار نداشته باشید، در ارتباط است. مانند:

 • درآمد بهتر برای فقیرترین 10٪
 • بهبود حفاظت از محیط زیست
 • جنگ های و درگیری های خشونت آمیز کمتر
 • خوشبختی شهروندان را بالاتر می برد
 • فساد و رشوه خواری کمتر

میله های قرمز کشورهایی را نشان می دهد که دارای استقلال اقتصادی کم و میله های سبز کشورهایی که استقلال اقتصادی بیشتری دارند.

زمانی که اولین بار این را خواندم، از اینکه اکثر مردم آن را نمی دانند، شگفت زده شدم.

البته، همبستگی اثبات علیت نیست، بنابراین ما باید مراقب باشیم که به نتایج بسیار زیادی برسیم. جامعه بسیار پیچیده است و آنچه در یک مکان موثر است ممکن است لزوما در جای دیگر موثر نباشد. با این حال، مسئله مهمی مطرح می شود: اگر جهان استقلال اقتصادی بیشتری داشته باشد، برای همه ما بهتر می شود؟

تاثیر ارزهای دیجیتال بر روی استقلال اقتصادی

در گذشته، اگر شما می خواستید استقلال اقتصادی را تغییر دهید، مجبور می شدید که برای اداره یا لابی دولت بجنگید. اگر یک سال در هر کشوری از دنیا این کار را انجام دهید، این کار 196 سال طول خواهد کشید.

اما با گسترش یافتن گوشی های هوشمند، اکنون راهی برای سرعت بخشیدن به ارز دیجیتال به تقریبا هر کشور در جهان وجود دارد.

ارز دیجیتال به ترتیب زیر می تواند، استقلال اقتصادی را فعال کند:

1. شروع یک کسب و کار را ساده تر می کند.

هر کسی با یک ایده می تواند در عرض چند ساعت مشتریان را در سراسر جهان داشته باشد. این اصطکاک پذیرش پرداخت ها را کاهش می دهد و به شرکت ها کمک می کند تا در سطح جهانی رشد کنند.

2. این حقوق مالکیت را اجرا می کند

بسیاری از مردم امروزه قادر به ذخیره ایمن ثروت بدون دزدی و یا مصادره اموال نیستند. ارز دیجیتال به هر کسی اجازه می دهد تا کنترل پول خود را در دست داشته باشد (کیف پول مغز را ببینید). به این معنا، واحد ارز دیجیتال “بانک” جهان است.

3. تجارت آزاد و جهانی سازی را تبلیغ می کند

ارز دیجیتال در انتقال مرزی بین المللی فراتر می رود. این باعث می شود که موانع برای افراد در کشورهای مختلف برای تجارت با یکدیگر را از بین می برد. (برای مثال برای دریافت وام و یا استخدام کسی برای تکمیل کار).

4. آزادی قرارداد را برقرار می کند

با قراردادهای هوشمندانه Ethereum، موانع برای افرادی که وارد قرارداد شده اند، صرف نظر از جایی که آنها زندگی می کنند یا اینکه آیا می توانند از وکیل استفاده کنند، کاهش یافته است.

5. مردم را تشویق می کند کشورهای کم امتیاز را ترک کنند

اگر مردم بتوانند ثروت خود را همراه با خودشان بیاورند و از آن در یک کشور همسایه استفاده کنند، مردم مهاجرت می کنند. ارز دیجیتال اقتصاد هر کشور را به هم متصل می سازد. با افزایش هزینه های تعویض، کشورها بهبود خواهند یافت.

6. این فساد و رشوه خواری را کاهش می دهد

با کمترین واسطه ها برای شروع یک کسب و کار، مکان های زیادی برای اعمال فشار و یا بهره گیری از آن وجود نخواهد داشت.

7. دسترسی به ارز پایدار را فراهم می کند

ارزهای دیجیتال امروزه از دلار یا یورو فراتر می روند، اما نوسانات آنها هر سال کاهش می یابد (و در حال حاضر نزدیک به سطوح برخی از ارزهای Fiat). در سال های آینده، ارز دیجیتال پایدار تر از بسیاری از ارزهای فیات 180 + در جهان خواهد بود.

امروز، ارز دیجیتال هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. اما همانطور که با بسیاری از فن آوری ها، هنگامی که راهنمایی می شود نتیجه می تواند چشمگیر باشد.

ارزهای دیجیتال امروزه تعدادی از برنامه های کاربردی در حال ظهور (بازار پیش بینی، پرداخت های کوچک، قراردادهای هوشمند، انتقال، بازی ها و غیره) است. اما من فکر می کنم که نرخ ارز دیجیتال می تواند تا سال 2020 حداقل در یک کشور در حال توسعه به قله برسد، جایی که اکثریت معاملات در آن اقتصاد را تشکیل می دهد. از آنجا می توان آن را به سرعت گسترش داد.

نتیجه گیری

در طول 20 سال گذشته، میانگین استقلال اقتصادی در جهان به میزان 3 امتیاز افزایش یافته است (از 57٪ تا 60٪). چیزها در مسیر درست حرکت می کنند، اما خیلی آهسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code