آموزشی

نقد و بررسی Antminer E3 و چند توصیه در مورد تعمیر

نقد و بررسی Antminer E3 و چند توصیه در مورد تعمیر

Antminer E3 مدتی است که توسط شرکت Bitmain به بازار عرضه شده است. این ماینر برای کار با الگوریتم Ethash مناسب است. حالا می‌خواهم با سازوکار این ماینر که از آن برای استخراج اتریوم استفاده می‌شود بیشتر آشنا شوید. شاید شما هم شنیده باشید اتریوم به‌عنوان ارز دیجیتالی معرفی شد که هیچ ماینری از دسته ASIC نمی‌تواند آن را استخراج کند و فقط کسانی که از کارت گرافیک استفاده می‌کنند امکان استخراج آن را دارند. در حال حاضر شاهد تولید Antminer E3 هستیم که اتفاقاً می‌تواند به استخراج اتریوم بپردازد.

اگر نگاهی کلی به آن بیندازید شاید فکر کنید چیز خاصی نداشته باشد؛ ماینری شبیه به دیگر ماینرهای ASIC است اما کمی بزرگ‌تر. اندازه این ماینر تقریباً دو برابر Antminer S9 است. مثل دیگر ماینرها دارای بسته‌بندی خوب است و دو فَن در قسمت جلو دارد اما در پشت آن هیچ خنک‌کننده‌ای وجود ندارد.

نقد و بررسی Antminer E3  و چند توصیه در مورد تعمیر

ما یکی را  تست کردیم و به این نتایج رسیدیم:

  1. سرعت هَش: به‌طور متوسط 200 میلی هش بر ثانیه
  2. قدرت برق مصرفی از 740 وات
  3. میزان صدا: 70 دسی‌بل

نکات مهم:

بوت شدن این ماینر کمی طول می‌کشد؛ نمونه‌ی ما 7 تا 10 دقیقه زمان برد تا به ماینینگ پول وصل شود پس اگر این نوع ماینر را تعمیراری کردید صبور باشید…

می‌توانید بدون داشتن نام کاربری (username) یا رمز عبور (password) و فقط با آدرس کیف پول به‌طور مستقیم به ماینینگ پول وصل شوید. این ماینر وقتی در حال بوت کردن بود سروصدای بسیار زیادی داشت و تا وقتی‌که شروع به هش کرد فن‌ها با حداکثر سرعت کار می‌کردند که خیلی اذیت می‌کرد اما وقتی شروع کرد به هش کردن حس کردم این بی‌صداترین ماینر شرکت Bitmain است و شاید بهتر بود اسمش را می‌گذاشتند SilentAnt E3!

به نظر من شاید بهتر باشد از دیگر ماینرهای این شرکت استفاده کرد چون قیمت آن در اروپا 1850 دلار است اما توقع داشتیم امکانات بیشتری داشته باشد. اگر چشمتان را گرفته بتعمیر ولی قبل از تعمیر مشورت کنید. ازآنجایی‌که این ماینر در چین تولید می‌شود هزینه گمرک هم به آن اضافه می‌شود مگر اینکه در چین زندگی کنید یا کسی را داشته باشید که بتواند ازآنجا برایتان تعمیر کند. اگر هیچ‌کسی را ندارید و برایتان به‌صرفه نیست شخصاً آن را تهیه کنید می‌توانید از قسمت پشتیبانی با کارشناسان ما صحبت کرده و ثبت سفارش کنید. علاوه بر دستگاه ماینر باید منبع تغذیه هم بتعمیر. در حال حاضر اگر بخواهید قیمت آن را بر اساس مقدار هش تولیدشده بر ثانیه حساب کنید می‌توان گفت فرقی با ریگ‌های آماده ندارد. از من بخواهید بپرسید می‌گویم بهتر است ماینینگ ریگ بتعمیر چون اگر پس از مدتی پشیمان شدید می‌توانید آن را بفروشید. یک خبر جدید دارم و آن این است که اتریوم تا پایان سال 2019 میلادی یعنی تا اواخر سال 1398 قصد تغییر به الگوریتم POS یا اثبات سهام ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code