اخبار

Altcoin ماینینگ بهتر است یا بیت کوین ماینینگ؟

altcoin mining vs bitcoin mining
  1. وضعیت ماینینگ در بازار

 

در سا‏ل‌‏های اخیر، علاقه و رغبت برای فعالیت در بازار ماینینگ به طرز قابل توجهی افزایش داشته است. به طوری که هم افراد زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال، وارد این عرصه شده‌‏اند. هم این که شرکت‏‎های سازنده‏ی ASIC زیادی نیز به صورت فعال در این بازار در حال فعالیت می‎‏باشند.

 

در شرایط فعلی، شرکت‏‎های سازنده‏ی دستگاه‎‏های ماینینگ، رقابت را تا آن حد بالا برده‎‏اند که برای الگوریتم‎‏های ماینینگ مختلف، دستگاه‏‎های ASIC مجزایی وارد بازار مصرف شده‎‏اند. در واقع با این کار، دست تولیدکنندگان در انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر برای تولید بسیار بازتر شده است. به طوری که تولیدکنندگان به راحتی و با بررسی شرایط قیمتی ارزهای دیجیتال مختلف، می‎‏توانند نسبت به انتخاب ارز دیجیتال مورد استفاده در عملیات ماینینگ خود تصمیم‏‎گیری نمایند.

 

از طرفی دیگر باید گفت که ورود تعداد زیاد و قابل توجهی از تولیدکنندگان در بازار، باعث شده است تا برخی از ارزهای دیجیتال، با شلوغی ترافیک شبکه و همچنین افزایش میزان سختی استخراج رو به رو شوند. این وضعیت نیز باعث شده است تا نیاز به بروزرسانی‎‏هایی در دستگاه‏‎های ماینینگ به شدت حس شود. در این بروزرسانی‎‏ها، بیش‏تر سعی می‏‎شود تا علاوه بر افزایش میزان قدرت ماینینگ از میزان مصرف انرژی برق دستگاه نیز کاسته شود.

 

  1. Altcoin به چه معناست؟

 

در بازار ارزهای دیجیتال، تعداد زیاد و متنوعی از ارزهای دیجیتال وجود دارند. هر یک از این ارزها، در راستای پروژه‎‏ی خاصی و در واقع با داشتن اهدافی ویژه وارد بازار شده‎‏اند. در این بین نیز باید گفت که در ابتدای فعالیت بازار ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال بیت کوین وجود داشت. به طوری که ظهور و پیدایش این ارز دیجیتال مفهوم بازار ارزهای دیجیتال را به وجود آورده و پر رنگ‏‎تر نمود. بنابراین در این حالت بیت کوین، به عنوان ارز دیجیتال اصلی بازار شناخته می‎‏شود.

 

حال علاوه بر بیت کوین، در بازار ارزهای دیجیتال، ارزهای دیگری نیز وجود دارند. این ارزها نیز قابل ماینینگ بوده و از شبکه‏‎ی انتقال مخصوص به خود و یا اشتراکی استفاده می‏کنند. در بازار ارزهای دیجیتال، به تمامی ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین، اصطلاح Altcoin، تعلق می‏‎گیرد.

altcoin

altcoin

 

 

  1. مزایا و معایب بیت کوین ماینینگ

 

بیت کوین همواره به عنوان ارز دیجیتالی بوده است که نبض بازار را در دست داشته است. یکی از دلایل اصلی قدرت بیت کوین را می‏‎توان به فعالیت تعداد بالای افراد در شبکه‎‏ی این ارز دیجیتال مرتبط دانست. در واقع تعداد بالای تعمیر و فروش‎‏های بیت کوین و نیز فعالیت بالای تولیدکنندگان در تولید بلاک‏‎های جدید بیت کوین باعث شده است تا این ارز دیجیتال همواره به عنوان قدرت اصلی در بازار مطرح گردد.

 

حال در این بین، تعدد بیش‏ از حد ماینرها در شبکه‏‎ی بیت کوین، باعث شده است تا شبکه‏‎ی این ارز دیجیتال از ترافیک بالایی برخوردار باشد. این ترافیک بالا، از طرفی باعث افزایش سختی استخراج بیت کوین نیز شده است. در واقع هر چه قدر که بلاک‏های بیش‏تری از بیت کوین به وجود آمده و استخراج می‏‎شوند، سختی ماینینگ بیت کوین نیز به همان نسبت بالاتر می‏‎رود.

 

در این وضعیت، تولیدکنندگان یا باید به تعمیر دستگاه‎‏های ماینینگ جدیدتر روی آورند و یا این که باید زمان و انرژی بیش‎‏تری را برای ماینینگ میزان تولیدات قبلی خود از بیت کوین صرف نمایند. در این وضعیت ممکن است در برخی از موارد کار تولید بیت کوین برای ماینرها سودآور نباشد. ولی در کل با نگاه به قیمت بیت کوین و بالا بودن ارزش این ارز دیجیتال، باید گفت که ماینینگ بیت کوین، همواره باعث کسب سود و درآمد قابل توجه برای ماینرها خواهد بود.

ماینینگ بیت کوین

ماینینگ بیت کوین

 

  1. مزایا و معایب Altcoin ماینینگ

 

با توجه به افزایش سختی استخراج بیت کوین، تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال، روی به Altcoin ماینینگ آورده‎‏اند. در واقع ماینرها تلاش می‏‎کنند که از شرایط افزایش سختی بیت کوین خارج شده و از طریق ماینینگ سایر ارزهای دیجیتال، بتوانند به سودهای مناسبی در بازار برسند.

 

در این راستا نیز در بازار، به تعداد زیاد و متنوعی از دستگاه‏‎های ماینینگ برای Altcoin ماینینگ در نظر گرفته شده و برای بازار مصرف ارائه شده است. حال تولیدکنندگان نیز می‎‏توانند بر اساس علاقه و یا بر اساس بررسی وضعیت قیمتی ارزهای دیجیتال مختلف، نسبت به انتخاب ارز دیجیتال مناسب در ماینینگ اقدام نمایند. در راستای این کار نیز نسبت به تعمیر دستگاه ماینینگ خود بپردازند.

 

شاید یکی از معایب Altcoin ماینینگ این باشد که قیمت Altcoinها کم‏تر از بیت کوین می‏‎باشد. ولی باید در نظر داشته باشید که بیش‎‏تر Altcoinها مستعد افزایش قیمت هستند. پس سرمایه‏‎گذاری بر روی این ارزهای دیجیتال، می‏‎تواند باعث کسب درآمد قابل توجهی در دراز مدت برای تولیدکنندگان گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *